НОВИНИ ДНЯ: Мокрий сніг і різкі перепади температури: яку погоду в Україні очікувати 23 листопада  У РФ припинили польоти половина літаків Airbus: у чому причина  Нові відстрочки, МСЕК та реєстр для військових. Як зміниться мобілізація в Україні  На вихідних Україні прогнозують від -4 до +13, у суботу - дощі з мокрим снігом  З натяком на Storm Shadow. У ЗСУ підтвердили удар по командному пункту в Курській області  Путін визнав удари ATACMS та Storm Shadow по Росії  Велика Британія готова воювати з РФ у Східній Європі: генерал назвав умовувсі новини дня
07.09.2021 593

Вартість первинного житла в Україні н може зрости до 10% - рієлтори

За даними Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України, до кінця 2021 року вартість житла на первинному ринку може зрости на 5-10%, а на вторинному - до 7%.

Про це в коментарі Укрінформу розповів президент Асоціації фахівців з нерухомості (рієлторів) України (АФНУ) Юрій Піта.

“Зростання цін матиме більш інерційний характер і переважно внаслідок активності тих покупців, що купуватимуть житло суто з інвестиційною метою. Проте за даними АФНУ, ресурс потенційних покупців наразі майже вичерпався. В Україні лише 7-8% громадян можуть дозволити собі купівлю житла за наявні кошти, за програмами з іпотеки чи розтермінування. Така обмежена кількість потенційних покупців є найголовнішим фактором стримування збільшення цін”, - розповів експерт.

За словами Піти, на первинному ринку нерухомості у найбільших містах України - Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові - з початку року вартість квартир здорожчала на 18-20%. Натомість в інших обласних центрах, таких як Вінниця, Івано-Франківськ, Рівне та ін. ціна на первинному ринку зросла до 15%.

“До кінця року очікується, що житло на первинному ринку може додати в ціні від 5% до 10% залежно від регіону, місця будівництва, рекреаційних та інфраструктурних можливостей для майбутніх мешканців”, - зазначив він.

Разом з тим, на вторинному ринку спостерігаються схожі цінові тенденції: у найбільших містах за підсумками року зростання вартості квартир може досягти 17-20%. Переважно це стосується найбільш затребуваної категорії житла - малогабаритних квартир належного стану площею до 50 м кв. у типових будинках радянської забудови, розташованих у вдалих локаціях. Проте в інших обласних центрах зростання цін на схожі квартири навряд чи перевищить 15%.

Серед головних причин зростання вартості житла на вторинному ринку Піта назвав інфляційні процеси, непевність економічної політики країни, що позначається на рівні добробуту громадян, а також обмежена дія державних іпотечних програм.

За його даними, у сегменті оренди житла, якщо не виникне нових форс-мажорних обставин, нового локдауну, ціни майже повністю повернуться до “пандемічного” рівня. Таким чином, вартість оренди за підсумками 2021 року зросте на 25-30%.

“Восени оренда квартир, переважно 1-, 2-кімнатних у Києві, Дніпрі, Львові, Одесі та Харкові може зрости в межах 10-15%, в інших обласних центрах - до 7-10%. При цьому обіцяне зростання комунальних витрат на 40-70%, що ляже на плечі орендарів, стане запобіжником майбутнього зростання цін попри можливе зростання попиту. До кінця опалювального сезону вартість оренди буде орієнтована на сукупні витрати наймачів житла”, - пояснив Піта.

Оценка материала:

5.00 / 1
Вартість первинного житла в Україні н може зрости до 10% - рієлтори 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
07.09.2021 593
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»