Политика
Украина
16.09.2021 583

Військовий експерт розповів, як НАТО допомагає Україні зміцнити обороноздатність

Проведення військових навчань — це один зі способів демонстрації Росії, що країни готові відбивати російську агресію у разі її поширення.

Про це розповів експерт Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в ефірі телеканалу "Дом", передає Укрінформ.

Він нагадав, що 22 вересня починаються військові навчання "Об'єднані зусилля-2021", які будуть відбуватися й у повітрі, й на морі, й на суші. Будуть залучені як українські підрозділи, так і підрозділи країн-членів НАТО.

При цьому "Об'єднані зусилля-2021" стартують після закінчення російсько-білоруських військових навчань "Захід-2021", які тривають з 10 по 16 вересня.

"Країни НАТО розуміють, які загрози є (від РФ, - ред.), і вони використовують всі механізми, які надані нам статусом партнера НАТО з розширеними можливостями. Весь алгоритм залучається. І ми теж не сидимо, склавши руки. Ми зміцнюємо оборону, розуміємо, де є проблемні точки, що необхідно виправити, і робимо все, щоб спільно проводити навчання з НАТО", — зазначив експерт.

Україна проводить навчання та консультації. У Чорному морі є кораблі НАТО — і Росія поводиться стриманіше. Ці механізми працюють, додав Мусієнко.

"Ми теж рухаємося вперед, ми не стоїмо на місці. Є два напрямки. Перше — збільшення військової допомоги й спільні навчання. Друге — це політичні, дипломатичні зусилля. Нам потрібно вигідно використовувати майданчик Генасамблеї ООН, щоб привернути увагу до всіх цих проблемних питань, які стосуються не тільки України", — резюмував експерт.

Нагадаємо: в Україні з 22 по 30 вересня проведуть стратегічні командно-штабні навчання (СКШН) "Об'єднані зусилля-2021". Захід пройде за стандартами НАТО. З українською армією поділяться досвідом військовослужбовці з 15 країн, серед них 11 країн-членів НАТО і 4 країни-партнери. Навчання пройдуть практично на всіх полігонах Збройних Сил України та в акваторії Чорного та Азовського морів.

Оценка материала:

5.00 / 1
Військовий експерт розповів, як НАТО допомагає Україні зміцнити обороноздатність 5.00 5 1
Политика / Украина
16.09.2021 583
Еще материалы раздела «Украина»