НОВИНИ ДНЯ: Чому Зеленський бачить у Трампі шанс на завершення війни: The Telegraph дізнався деталі  "Довгі Нептуни" та 30 тисяч дальнобійних дронів: Зеленський розповів про українську зброю  Похолодання в Україні: синоптик розказав, де температура впаде до "мінусів"  У четвер Україні прогнозують погіршення погоди: дощ, сніг та ожеледицю  В Україні 20 листопада буде вітряно, на заході - похолодання та дощ із мокрим снігом  Потепління до +14, але ненадовго: синоптикиня озвучила прогноз погоди в Україні на 19 листопада  Зима близько: де в Україні чекати на сніг в понеділоквсі новини дня
16.09.2021 673

Українські банки перевірили на стійкість до можливої кризи

Банки в Україні переважно стійкі і добре капіталізовані, незважаючи на минулорічну кризу. Про це свідчать результати оцінки стійкості банків і банківської системи в 2021 році.

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

"Банківський сектор нині є достатньо стійким і готовий до запланованого підвищення вимог до капіталу, незважаючи на вплив торішньої кризи. Проте низка банків мають вжити заходів, щоб посилити свою стійкість до можливих кризових явищ надалі", – йдеться в повідомленні.

Оцінку якості активів традиційно проходили всі банки, а 30 найбільших банків додатково пройшли стрес-тестування. За підсумками оцінки стійкості НБУ встановив вище мінімальний необхідний рівень достатності капіталу для низки банків. Цей цільовий рівень розрахований таким чином, щоб навіть під час реалізації стресових подій капіталу банку було достатньо для покриття можливих збитків.

Загалом банки коректно відображають якість кредитного портфеля і інші основні показники діяльності. Здійснені аудиторами коригування в основному несуттєво відбилися на достатності капіталу банків. Їхні основні причини — технічні неточності в оцінці кредитного ризику і подекуди некоректні трактування нормативних вимог.

За базовим макроекономічним сценарієм підвищений рівень нормативів достатності капіталу було встановлено лише для 10 банків. Однак поточні значення шести з них перевищують встановлені цільові значення, тому лише чотири банки вимагають застосування додаткових заходів для виконання вимог Національного банку.

Для 20 банків було встановлено підвищений необхідний рівень нормативів достатності капіталу за несприятливим сценарієм. Серед них чотири мають нормативи достатності капіталу вище встановлених цільових значень, а решта 16 – мають вжити додаткових заходів для підвищення достатності капіталу або зниження ризиків діяльності.

Хоча кількість банків, для яких за результатами стрес-тестування виявлені ризики для капіталу, істотно не змінилася в порівнянні з 2019 роком, оцінена потреба в капіталі значно знизилася. Так, за несприятливим сценарієм еквівалент цієї потреби на 1 січня 2021 року склав 41,7 млрд грн в порівнянні з 73,8 млрд грн два роки тому. За базовим сценарієм потреба знизилася майже в сім разів – до 5,3 млрд грн в порівнянні з 35,3 млрд грн в 2019 році.

Кращі в цьому році результати більшості банків обумовлені їх високою капіталізацією, збереженням прийнятної якості кредитного портфеля і достатнім рівнем операційної ефективності, які майже не погіршилися внаслідок кризи. У той же час сценарії для стрес-тестування були взагалі м'якше, ніж в попередні роки.

Стрес-тестування проходили 30 банків, на які станом на початок цього року сукупно припадало 93% активів банківської системи. Стрес-тестування проводилося за двома макроекономічними сценаріями – базовим та несприятливим.

Оценка материала:

5.00 / 1
Українські банки перевірили на стійкість до можливої кризи 5.00 5 1
Бізнес / Фінанси та банки
16.09.2021 673
Еще материалы раздела «Фінанси та банки»