<
НОВИНИ ДНЯ: Коли фронт відчує американську допомогу? Оптимістичний і песимістичний сценарії  Боррель пояснив, чому США не збиватимуть російські ракети над Україною  Місія Juno NASA відобразила вулканічний світ супутника Юпітера  "Погрілися, пора померзнути": синоптик прогнозує потужну негоду в Україні  Як F-16 вплинуть на перебіг війни в Україні: Євлаш пояснив  "Погрілися, пора померзнути": синоптикиня уточнила прогноз погоди в Україні на четвер  Синоптик назвала точну дату, коли в Україні очікуються заморозкивсі новини дня
Бізнес
Технології
17.09.2021 1250

Молодой Марс подвергался тысячам суперизвержений вулканов: NASA

Планетологи обнаружили доказательства того, что в регионе Arabia Terra на севере Марса около четырех миллиардов лет назад произошли тысячи мощнейших извержений вулканов.

Команда Центра космических полетов имени Годдарда (НАСА) во главе с Патриком Велли назвала их суперизвержениями. Вулканы выбрасывали в воздух океаны пыли и токсичных газов, блокируя солнечный свет. И меняли климат планеты на долгие годы, сообщает портал «Вокруг Света. Украина».

Это происходило на протяжении 500 миллионов лет около четырех миллиардов лет назад, в период раннего Марса. (Напомним, что возраст Красной планеты составляет около 4,6 млрд лет).

В своем исследовании планетологи использовали изображения с высоким разрешением, полученные с орбитального зонда NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO). На их основании команда составила трехмерные топографические карты.

В регионе Arabia Terra исследователи нашли 7 котловин вулканического происхождения – кальдер. Ранее ученые считали, что это следы падений астероидов. В кальдерах команда обнаружила слоистые отложения вулканического пепла. По их оценкам, этот пепел наслоился в результате 1000-2000 невероятно мощных извержений.

Результаты исследования опубликовал журнал Geophysical Research Letters.

По материалам NASA



Оценка материала:

5.00 / 1
Молодой Марс подвергался тысячам суперизвержений вулканов: NASA 5.00 5 1
Бізнес / Технології
17.09.2021 1250
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.