НОВОСТИ ДНЯ: Паелья, мінестроне та інші смаколики: у МОЗ розповіли про нове шкільне меню  Морозець уночі та «плюс» удень: синоптики дали прогноз на останні дні жовтня  До «червоної» зони переведуть ще п'ять областей – Ляшко  Антициклон принесет в Украину резкую смену погоды: синоптики обновили прогноз  Firefly Aerospace планує побудувати модуль для висадки на Місяць до вересня 2023 року  Астрономи показали одну з наймолодших знайдених екзопланет  США налаштовані агресивно реагувати на російські кібератаки – Білий дімвсе новости дня
Бизнес
Экономика
22.09.2021 329

Україна планує відмовитися від видобутку вугілля

Влада України має намір поступово відмовлятися від видобутку вугілля. Для цього уряд на засіданні в середу, 22 вересня, затвердив концепцію програми трансформації вугільних регіонів до 2030 року.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що концепція стане стартом для процесів поступової диверсифікації монопрофільних економік вугільних міст. Він уточнив, що "це майже мільйон жителів в 25 територіальних громадах".

"У наступному році за рахунок державного бюджету і за підтримки міжнародних партнерів ми починаємо реалізацію перших пілотних проектів з трансформації. Довгострокові проекти забезпечать зменшення залежності локальних економік від вуглевидобутку і гідне життя і достатній заробіток всім жителям, в тому числі працівникам, на яких вплине процес відмови від викопного палива", - сказав він.

Згідно з прийнятим документом, вугільні регіони визначаються як регіони, на території яких розташовані вугледобувні та вуглепереробні підприємства, в тому числі ті, які перебувають в стадії ліквідації, консервації або переорієнтації на інші види економічної діяльності, і підприємства вугільної теплової генерації незалежно від форми власності.

"У цілому це близько 20 територіальних громад Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Луганської та Львівської областей, де проживає близько 850 тис. жителів. Територіальні громади вугільних регіонів залежать від підприємств вугільної галузі та вугільної теплової генерації, в деяких з них вугілля залишається єдиним доступним енергоносієм", - йдеться в ньому.

Оценка материала:

5.00 / 1
Україна планує відмовитися від видобутку вугілля 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
22.09.2021 329
Еще материалы раздела «Экономика»