НОВОСТИ ДНЯ: Морозець уночі та «плюс» удень: синоптики дали прогноз на останні дні жовтня  До «червоної» зони переведуть ще п'ять областей – Ляшко  Антициклон принесет в Украину резкую смену погоды: синоптики обновили прогноз  Firefly Aerospace планує побудувати модуль для висадки на Місяць до вересня 2023 року  Астрономи показали одну з наймолодших знайдених екзопланет  США налаштовані агресивно реагувати на російські кібератаки – Білий дім  Швидко й дешево: НБУ презентував концепцію системи миттєвих платежіввсе новости дня
27.09.2021 533

Олександр Усик: вболівати чи не вболівати?

Треба розуміти, що люди вболівають за різне. Вболівати за своє і вболівати за красиве – це не одне і теж. Французи, італійці чи поляки також вболівали за когось з пари Усик-Джошуа, але зовсім не тому, що когось з цих двох відчували своїм. Їх вибір виходив з естетики. Комусь подобався бокс українця, а комусь бокс британця. Тобто – естетика боксу проти відчуття спорідненості.

Переконаний, що всі, хто проігнорував бій Усика з причини його московсько-православної ідентичності спочатку не цікавляться боксом, а потім уже мають претензії до московської духовності. Неприхильників боксу вболівати за Усика могло примусити лише відчуття спорідненості. Звинувачувати людину за відсутність почуттів не можна. Хоча можна, але це безсенсово.

Уваги заслуговують ті українці, які бажали невдачі Усику у бою з Джошуа. Це уже більш серйозна проблема, яка є загрозою для спільного існування. Для того, щоб її розв’язати, потрібно запропонувати новий концепт спрямований на досягнення спорідненості. До певної міри концепт біідентичності долає цю проблему. До певної міри, тому що він передбачає любов до України як обов’язкову, а любов не лише до України, як допустиму.

На жаль в Україні є багато людей, котрі не люблять і навіть ненавидять українське. І їм концепт біідентичності не підійде. Є люди котрі нічого не люблять. Вони просто обирають те, що їм приносить матеріальне благополуччя. Є люди, котрі не хочуть бути біідентичними, тому що вважають це ущербною роздвоєністю, а у людини закладена цілісність. Перелік можна продовжити.

Усик якраз яскравий приклад біідентичного громадянина. Він любить і Україну, і Росію. Тому бажати йому поразки було невірно. Це якщо прийняти українську реальність.

Але і це ще не все. Феномен Усика виходить за границі українського політичного контексту. Усик як джміль, який за законами аеродинаміки не мав би літати. Просто джміль цього не знає і тому літає. Усик за законами антропології та логіки не мав би перемогти Джошуа. Усик був не просто менший і легший, він не мав навичок швидкого і безпечного зближення, яким володів Майк Тайсон, не володів технікою ближнього бою і не мав сильного удару, хоча б такого як у Гвоздика. Але на відміну від джмеля Усик знав про цю неможливість перемогти Джошуа. І незважаючи на це він це зробив, переробивши себе. Не доростив руки чи ноги, на що сьогодні спрямована спортивна наука, і на що пішли б китайці, а спираючись на існуючу фізичну основу створив потрібний функціонал. Це фантастична здатність людини.

Усик показує всім патріотам і не дуже патріотам, що для того, аби перемогти Росію зовсім не потрібно досягати її розмірів чи мати стільки ж грошей. Потрібно бажання, зусилля і розуміння в якому напрямку ці зусилля докласти. Тому навіть, якби Усик був ватник, його перемога заслуговує на ретельне осмислення. Я б, звичайно, не вболівав би за ватника, але ігнорувати спортивний подвиг – це дуже нераціонально і короткозоро.

 Автор: Анатолій Якименко, лікар, журналіст, головний редактор сайту «Трігер»

Оценка материала:

5.00 / 1
Олександр Усик: вболівати чи не вболівати? 5.00 5 1
Колонки / Колонки / Блоги
27.09.2021 533
Еще колонки: Колонки / Блоги
 • Чому така висока смертність в Україні? Чому така висока смертність в Україні?

  Євген Дубровський, лікар-інфекціоніст: Другий рік ковіду мав бути легшим та спокійнішим. Але цього не сталось. Попри черговий спалах, Україна опинилась в десятці країн із найвищою смертністю. Хоча, в минулому році в цьому самому рейтингу нас було важко відшукати. В порівнянні із Італією, США та багатьма розвиненими іншими країнами, Україна виглядала досить впевнено. Що трапилось зараз? Чому ситуація вже не виглядає такою оптимістичною?

  Колонки / Блоги 20.10.2021 1729
 • Covid в Украине: «Высокий сезон на кладбищах и в крематориях объявляется открытым» Covid в Украине: «Высокий сезон на кладбищах и в крематориях объявляется открытым»

  Евгений Истребин: Для любителей выбирать вакцину – докладываю: Файзера осталось на 5-7 дней. Так что, кто еще не получил первую прививку, у вас времени практически нет, с учетом ажиотажа который вчера начался. А теперь подробно, кто любит длинные посты.

  Колонки / Блоги 19.10.2021 1117
 • После отставки Разумкова: Зеленский на пути вниз После отставки Разумкова: Зеленский на пути вниз

  Юрий Романенко: Отставка Разумкова является переломным этапом президентства Владимира Зеленского. На Банковой царит эйфория, поскольку видят перед собой безграничные возможности, которые открывает контроль над всеми ветвями власти. Чем это чревато?

 • Подача по бенефициарам: как это происходит и для чего вообще весь этот цирк? Подача по бенефициарам: как это происходит и для чего вообще весь этот цирк?

  Дана Яровая, предприниматель: Знаете, какое сейчас самое посещаемое место в любом из городов? Это Центр оказания административных услуг. В связи с чем, спросите вы? В связи с диджитализацией по-украински, и принятым совершенно долбанутым требованием подать данные по конечному собственнику-бенефициару. Подать лично директору.

 • «Пусть ненавидят, лишь бы боялись». Последний шанс Разумкова «Пусть ненавидят, лишь бы боялись». Последний шанс Разумкова

  Виктор Небоженко: Для того чтобы остаться на своем посту спикера Верховной Рады Разумков должен публично попросить прощения у жестокого и скандального Арахамии, куратора монобольшинства фракции «Слуг народа» и «директора парламента», за нанесенные ему морально-политические обиды и излишнюю гордыню. А также демонстративно покаяться в легкомыслии и политических ошибках перед «Партией» и лично Президентом Украины Зеленским.

  Колонки / Блоги 05.10.2021 1014