НОВОСТИ ДНЯ: Від медовика до маковійчиків. П’ять страв, котрі варто приготувати на Медовий Спас  Залужний закликав Захід посилити артилерійську допомогу Україні  Кулеба порадив росіянам скаржитися прямо в кремль щодо заборони в’їзду в Європу  Спека до +37 градусів: синоптик розповіла про погоду в Україні на Маковія  Чудові булочки та рулет з маком на Медовий спас 2022: 2 найшвидших рецепта  Туреччина ігнорує санкції й вихваляється зростанням торгівлі з рф - Bloomberg  МЗС РФ пригрозило США розривом дипвідносин у разі визнання Росії спонсором тероризмувсе новости дня
Бізнес
Економіка
03.10.2021 826

У підземних сховищах достатньо газу для проходження зими - Укртрансгаз

Україна наближається до початку опалювального сезону із обсягами газу в підземних сховищах (ПСГ), достатніми для стабільного проходження зими.

Про це повідомив відділ корпоративних комунікацій АТ «Укртрансгаз», передає Укрінформ.

"Станом на 1 жовтня 2021 року Оператор газосховищ України уже накопичив у ПСГ 18,7 млрд куб. м газу. Для порівняння, середній рівень наповнення газосховищ на початку опалювальних сезонів з 2011 по 2019 роки сягав 17,9 млрд куб. м, а мінімальний опускався до 14,5 млрд куб. м у 2016-му", - зазначили в Укртрансгазі.

Наразі Оператор газосховищ продовжує закачування газу до ПСГ. Тривалість періоду закачування у жовтні залежатиме від погодних умов та температури повітря в Україні

Протягом вересня 2021 року до підземних газосховищ України надійшло 0,7 млрд куб. м природного газу. Це у 3,4 раза менше порівняно з вереснем 2020 року, зауважили в УТГ.

«Ми впритул наблизилися до старту опалювального сезону в Україні і наразі рівень наповнення ПСГ дає нам підстави розраховувати на стабільну роботу у найближчі пів року. Незважаючи на складну ситуацію на міжнародному газовому ринку, ми суттєво перевиконали поставлене урядом завдання із наповнення газосховищ і все ще не зупиняємо закачування. Уже зараз рівень наповнення ПСГ є вищим, ніж на початках опалювальних сезонів у 2013‒2018 роках. Тож до зими готові: Україна буде з газом», – зазначив Сергій Перелома, т.в.о. генерального директора Укртрансгазу.

Крім того, в українських ПСГ станом на 1 жовтня 2021 р. іноземні замовники послуг зберігають у режимі «митний склад» 2,8 млрд куб. м газу. Це у 3,5 раза менше порівняно з аналогічним періодом минулого року. З них у short haul режимі накопичено 2,3 млрд куб. м.

Компанії-резиденти зберігають в режимі «митний склад» 0,8 млрд куб. м, що у 1,7 раза менше, ніж в аналогічний період 2020 року. Із них обсяг газу, закачаного до ПСГ у режимі short haul, дорівнює 0,7 млрд куб. м.

Оценка материала:

5.00 / 1
У підземних сховищах достатньо газу для проходження зими - Укртрансгаз 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
03.10.2021 826
Еще материалы раздела «Економіка»