НОВОСТИ ДНЯ: Почему древнеегипетские фараоны перестали строить пирамиды?   У стіні стамбульської Святої Софії знайшли записки та малюнки  Hubble показав струмінь плазми «новонародженої» зірки у сузір'ї Оріон  Озвучен прогноз погоды в Украине на декабрь  Президент анонсував масштабний проєкт термомодернізації багатоквартирних будинків  Берлін попереджає Кремль про наслідки нової агресії проти України  На Киев надвигаются метели и морозывсе новости дня
Политика
Мир
10.10.2021 303

Франція почне кампанію за скасування смертної кари в усьому світі

Франція розпочне кампанію за скасування смертної кари в усьому світі в рамках свого майбутнього головування в Європейському Союзі.

Як передає Укрінформ із посиланням на Reuters, про це заявив президент країни Еммануель Макрон.

Він виступив разом із Робером Бадінтером, міністром юстиції покійного президента Франсуа Міттерана, який керував скасуванням смертної кари через парламент Франції в 1981 році.

Як заявив президент, у Парижі відбудеться конференція, присвячена 40-річчю скасування даного покарання у Франції. На заході зберуться групи громадянського суспільства з країн, де застосовується смертна кара.

Франція, головуючи в першій половині 2022 року в Раді ЄС, працюватиме разом з іншими державами-членами відповідно до резолюції ООН, яка вимагає від країн щорічно повідомляти про кількість винесених смертних вироків і страти, сказав він.

Франція стала тридцять п'ятою країною світу, яка заборонила смертну кару. Подальші скасування і мораторій з того часу означають, що більшість країн більше не застосовують покарання, хоча кілька великих держав, включаючи Китай, Іран і США дотримуються його.

Згідно з опитуваннями, у Франції громадськість залишається різко розділеною з цього питання.

Оценка материала:

5.00 / 1
Франція почне кампанію за скасування смертної кари в усьому світі 5.00 5 1
Политика / Мир
10.10.2021 303
Еще материалы раздела «Мир»