НОВИНИ ДНЯ: Росія цілеспрямовано б’є по Одещині: Зеленський зробив жорстку заяву щодо відповідальних за ППО  У Волгоградській області РФ вийшов з ладу магістральний газопровід  СБУ уразила два російські літаки Су-27 на аеродромі Бельбек  Мотивація попри війну: Соціологи пояснили, що допомагає українцям не втрачати сенс життя  Кредит ЄС для України на €90 млрд: в уряді сказали, куди витратять гроші  Фінансовий гороскоп на 2026 рік  Майже в півтора рази більше, ніж у листопаді. Мадяр розповів про успіхи СБС у груднівсі новини дня
Бізнес
Технології
17.10.2021 2212

Китайська ракета успішно пришвартувалась до нової орбітальної станції

Успішно розпочалася найдовша космічна місія КНР: корабель "Шеньчжоу-13" успішно зістикувався з базовим модулем "Тяньхе" станції "Тяньгун", яка будується, а екіпаж з трьох осіб, серед яких одна жінка, працюватиме на орбіті 6 місяців.

630_360_1634374806-433_17.10.21

Як передає Укрінформ, про це повідомляє DW.

Китайський космічний апарат в суботу, 16 жовтня, успішно зістикувався з новою орбітальною станцією в рамках найдовшої на сьогодні пілотованої місії Пекіна.

Запуск апарату було здійснено за допомогою ракети-носія "Чанчжен-2F" ("Великий похід-2Ф") зі стартового майданчика на космодромі Цзюцюань у провінції Ганьсу на північному заході Китаю.

Екіпаж з трьох осіб - командир корабля Чжай Чжиган, жінка-тайконавт Ван Япін і тайконавт Є Гуанфу, для якого це буде перший політ у космос, - має попрацювати на орбіті 6 місяців. Попередній екіпаж-рекордсмен, який здійснив першу місію на "Тяньгун", повернувся на Землю у вересні після 3 місяців на космічній станції.

Очікується, що термін експлуатації "Тяньгун", що означає "небесний палац", становитиме 10-15 років. Станція зможе приймати трьох космонавтів на строк до шести місяців. У завершеному вигляді вона буде важити близько 90 тонн, що майже в п'ять разів менше 420-тонної Міжнародної космічної станції.

Як відомо, перша китайська пілотована орбітальна станція "Тяньгун-1" була запущена у вересні 2011 року, а станція "Тяньгун-2" - у вересні 2016-го. За кілька місяців до цього зв'язок з "Тяньгун-1" було втрачено, в квітні 2018 року станція увійшла в атмосферу Землі, її компоненти в основному згоріли над Тихим океаном. Друга китайська пілотована станція завершила роботу в липні 2019-го і була зведена з орбіти.

В рамках своєї космічної програми Китай уже приземлив марсохід на Червоній планеті та відправив зонди на Місяць.

Оценка материала:

5.00 / 1
Китайська ракета успішно пришвартувалась до нової орбітальної станції 5.00 5 1
Бізнес / Технології
17.10.2021 2212
Еще материалы раздела «Технології»