НОВОСТИ ДНЯ: За десятибальною «шкалою Геббельса» російська пропаганда працює на 15 балів – Цимбалюк  Жадность застройщиков сыграла с ними злую шутку: спрос на первичке к концу года обвалится  Літак із українським супутником «Січ-2-30» відправили до США  Синоптик предупредила об опасных явлениях в четверг: какой будет погода в Украине  Черный Тигр поможет только избранным: что надо знать про животное-талисман 2022 года  Кількість випадків COVID-19 у світі перевищила 268 мільйонів  Погода в Украине 9 декабря: осадки в виде снега и дождявсе новости дня
Жизнь и Стиль
Личные финансы
20.10.2021 659

Мінрегіон підтримує реструктуризацію заборгованості населення за «комуналку»

Міністерство розвитку громад і територій підтримує законопроєкт № 3613, в якому пропонується механізм реструктуризації заборгованості населення за комунальні послуги. Передбачено, що на споживачів, які уклали договір про реструктуризацію, поширюватиметься діючий порядок нарахування субсидій.

Про це Укрінформу повідомили у Мінрегіоні.

"Заборгованість з комунальних платежів не тільки ускладнює роботу постачальників комунальних послуг, для багатьох людей вона є перешкодою для оформлення субсидії. Вирішити цю проблему покликаний законопроєкт «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати за житлово-комунальні послуги» (реєстр. № 3613). Мінрегіон як профільне міністерство підтримує законопроєкт", - повідомили у міністерстві.

Запропонований у документі механізм погашення заборгованості передбачає укладання договору реструктуризації на термін до на 60 місяців (тобто на 5 років).

При цьому загальна сума платежів, що вносяться споживачами на оплату поточних платежів та платежів із погашення реструктуризованої заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, не повинна перевищувати 25% доходів, що визначаються при нарахуванні субсидій для працюючих громадян, і 20% - для пенсіонерів та інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.

У Мінрегіоні зазначили, що коли доходів споживачів, які уклали договори про реструктуризацію заборгованості, не вистачить на повне погашення цієї заборгованості, термін дії договору продовжується.

Крім того, на споживачів, які уклали договір про реструктуризацію, поширюватиметься діючий порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для оплати поточних платежів.

Місцевим органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування пропонується забезпечити роботу місцевих постійно діючих комісій з реструктуризації заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг.

Законопроєкт №3613 був зареєстрований у Верховній Раді у червні 2020 року, однак іще не розглядався у сесійній залі.

Як повідомлялося, станом на серпень 2021 року борги за комунальні послуги становили 64,4 млрд гривень. Найбільше українці заборгували за постачання та розподіл природного газу — 23,7 млрд грн, а також за постачання тепла та гарячої води — 20,3 млрд грн. Борг за постачання та розподіл електричної енергії сягнув 7,1 млрд грн.

Оценка материала:

5.00 / 1
Мінрегіон підтримує реструктуризацію заборгованості населення за «комуналку» 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Личные финансы
20.10.2021 659
Еще материалы раздела «Личные финансы»