НОВОСТИ ДНЯ: Пентагон завершив будівництво новітнього радара великої дальності на Алясці  Олена Зеленська пропонує запровадити у школах уроки культури харчування  Цены выросли почти на 50%: кто сможет позволить себе квартиру в Киеве  Amazon допомагає дослідникам вивчати, як «приглушити» Сонце  Декабрь в Киеве будет без снега, но с дождями: прогноз погоды на месяц  Пекарі поскаржилися на супермаркети: як в Україні накручують ціни на хліб  В Україні накрутять ціни на горілку і пиво: коли чекати рекордної вартості алкоголювсе новости дня
Политика
Украина
20.10.2021 314

РНБО випустила глосарій термінів про Донбас і Крим

РНБО опублікувала глосарій понять і термінів, пов'язаних з подіями на Донбасі, в Криму та на Майдані у 2014 році. Ці терміни рекомендується застосовувати органам влади, ЗМІ та громадським організаціям.

Відповідний документ з'явився на сайті РНБО в середу, 20 жовтня.

Зазначається, що російські спецслужби інфільтрують в український та світовий інформаційний простір назви, слова і словосполучення, за допомогою яких намагаються легітимізувати окупацію і просувати російські пропагандистські стратегії.

Так, РНБО пропонує замість терміна "анексовані території" використовувати "тимчасово окуповані території", "українсько-російський конфлікт" називати "російсько-українським конфліктом" або "збройною агресією Росії проти України".

Також "блокаду Криму" рекомендується називати "тимчасовим припиненням товарообігу, електро- і водопостачання", Керченський міст - так званим "Кримським мостом", ДНР/ЛНР" - ОРДЛО, державні утворення в окупації - "окупаційними адміністраціями", "особливий статус Донбасу" - "особливим порядком місцевого самоврядування в ОРДЛО", "вимушених переселенців" - "внутрішньо переміщеними особами".

Оценка материала:

5.00 / 1
РНБО випустила глосарій термінів про Донбас і Крим 5.00 5 1
Политика / Украина
20.10.2021 314
Еще материалы раздела «Украина»