НОВОСТИ ДНЯ: Кампанія здорового харчування розпочнеться до нового року - Зеленська  Фільм про палац Путіна в Геленджику став найпопулярнішим роликом року в російському Ютубі  Лазебна: Населення України старіє, дітей – лише 18%  Пів грама: Японія передала NASA проби з астероїда Р'югу  Синоптик рассказал, когда в Украину придет настоящая зима  «Кіборгу» Петру Полицяку присвоїли звання Героя України посмертно  Драйвером хвилі пропаганди про можливе вторгнення в Україну є офіційні сайти РФ – експертвсе новости дня
Бизнес
Экономика
21.10.2021 215

НБУ зберіг облікову ставку в очікуванні спаду інфляції

Національний банк України (НБУ) прийняв рішення зберегти облікову ставку на рівні 8,5% річних з 22 жовтня 2021 року. НБУ очікує спаду інфляції вже найближчим часом.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на заяву голови НБУ Кирила Шевченка на брифінгу, який транслювався на Youtube.

Нагадаємо, НБУ почав цикл підвищення ставки в березні 2021 року, піднявши її з 6,0% до 6,5% річних. У вересні ставка була підвищена до 8,5%.

Зазначимо, облікова ставка - це вартість кредитів НБУ комерційним банкам, які можуть отримати від центробанку довгострокове або короткострокове рефінансування. Опосередковано ставка повинна визначати ціну кредитів на ринку.

Основним інструментом, за допомогою якого НБУ впливає на рівень інфляції, є облікова (ключова) ставка. За даними НБУ, в Україні зміна облікової ставки НБУ найбільше впливає на рівень інфляції через 9-18 місяців.

Якщо прогнозована інфляція знаходиться вище цільового рівня, то для її зниження облікова (ключова) ставка підвищується для приведення інфляції до мети 5%. І навпаки: при більш низькому прогнозованому показнику інфляції в порівнянні з цільовим рівнем ключова ставка знижується.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ зберіг облікову ставку в очікуванні спаду інфляції 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
21.10.2021 215
Еще материалы раздела «Экономика»