НОВОСТИ ДНЯ: Заїхали у квартиру та перестали платити, а поліція виселяти відмовилася: як уникнути "захоплення" орендарями  Украине прогнозируют туманный вторник, снег и до 12° тепла  Пентагон завершив будівництво новітнього радара великої дальності на Алясці  Олена Зеленська пропонує запровадити у школах уроки культури харчування  Цены выросли почти на 50%: кто сможет позволить себе квартиру в Киеве  Amazon допомагає дослідникам вивчати, як «приглушити» Сонце  Декабрь в Киеве будет без снега, но с дождями: прогноз погоды на месяцвсе новости дня
Бизнес
Экономика
21.10.2021 403

Збитки Європі від схеми ухилення від податків оцінили в €150 млрд

Багаторічна масштабна схема ухилення від сплати податків коштувала урядам країн Західної Європи 150 млрд євро.

Про це свідчать результати міжнародного розслідування CumEx Files 2.0, повідомляє BBC в четвер, 21 жовтня.

Підрахунки здійснили команда експертів з Мангеймського університету і німецька некомерційна група Correctiv. Дослідження проливає нове світло на скандал, який залучив суспільну увагу в 2018 році. Докази і матеріали для розслідування було взято як в документах, що просочилися, так і у людей, які брали участь в цих схемах.

Зокрема, схема використовувала слабкі місця податкового законодавства країн. Перш за все йдеться про так звані торгові cum-ex-операції, при яких акції продавалися від одного інвестора іншій безпосередньо перед виплатою дивідендів, однак сама виплата здійснювалася пізніше.

Тактика фактично створила плутанину щодо того, кому належали акції на момент виплати дивідендів, що дозволило обом сторонам вимагати знижки на утриманий податок - збір, який сплачується тільки один раз, коли був виплачений дивіденд.

Практика стала популярною в Німеччині на початку цього століття і тривала до 2012 року, коли змінили законодавство. Потім схема поширилася на інші країни, зокрема, Данію, Францію, Бельгію, Італію та Австрію.

Зараз кілька людей вже визнані винними в ухиленні від сплати податків. Під слідством перебувають ще близько тисячі осіб, в тому числі молодший і вищий банківський персонал, юристи і брокери.

Оценка материала:

5.00 / 1
Збитки Європі від схеми ухилення від податків оцінили в €150 млрд 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
21.10.2021 403
Еще материалы раздела «Экономика»