НОВОСТИ ДНЯ: Овочі борщового набору за рік подорожчали у 2,6 раза – експерти  Заїхали у квартиру та перестали платити, а поліція виселяти відмовилася: як уникнути "захоплення" орендарями  Украине прогнозируют туманный вторник, снег и до 12° тепла  Пентагон завершив будівництво новітнього радара великої дальності на Алясці  Олена Зеленська пропонує запровадити у школах уроки культури харчування  Цены выросли почти на 50%: кто сможет позволить себе квартиру в Киеве  Amazon допомагає дослідникам вивчати, як «приглушити» Сонцевсе новости дня
Бизнес
Экономика
21.10.2021 295

НБУ погіршив прогноз динаміки зростання економіки

Національний банк знизив прогноз зростання ВВП України в 2021 році з 3,8% до 3,1%.

Оновлені дані в четвер, 21 жовтня, озвучив голова НБУ Кирило Шевченко.

Також погіршено прогноз на 2022 рік - з 4% до 3,8%. А на 2023 прогноз збережений - 4%.

Як пояснив глава центробанку, в першому півріччі 2021 року відновлення економіки було дещо слабшим, ніж очікувалося. За його словами, на це вплинув ряд факторів, у тому числі карантинні обмеження та високі ціни на енергоносії.

При цьому Шевченко зазначив, що в другому півріччі фіксують пожвавлення економіки.

Зокрема, рекордний урожай ранніх зернових зумовив швидке зростання сільського господарства. Стійкий споживчий попит підтримав роздрібну торгівлю і пасажирооборот. Пожвавлення інвестиційної активності разом зі сприятливою зовнішньою ціновою кон'юнктурою сприяли відновленню будівництва і промисловості.

Глава НБУ додав, що в подальшому зростання української економіки стримуватиме світова енергокриза, через яку падає промислове виробництво.

Оценка материала:

5.00 / 1
НБУ погіршив прогноз динаміки зростання економіки 5.00 5 1
Бизнес / Экономика
21.10.2021 295
Еще материалы раздела «Экономика»