НОВОСТИ ДНЯ: Овочі борщового набору за рік подорожчали у 2,6 раза – експерти  Заїхали у квартиру та перестали платити, а поліція виселяти відмовилася: як уникнути "захоплення" орендарями  Украине прогнозируют туманный вторник, снег и до 12° тепла  Пентагон завершив будівництво новітнього радара великої дальності на Алясці  Олена Зеленська пропонує запровадити у школах уроки культури харчування  Цены выросли почти на 50%: кто сможет позволить себе квартиру в Киеве  Amazon допомагає дослідникам вивчати, як «приглушити» Сонцевсе новости дня
Политика
Украина
21.10.2021 923

В Україні ввели заборону на рекламу дитячого харчування

Верховна Рада в четвер, 21 жовтня, прийняла Закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС. Так, Рада заборонила рекламу дитячого харчування.

Про це повідомляється на сайті парламенту.

Законопроект №4554 підтримали 273 народних депутати.

Внесеними змінами заборонена реклама дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування з чітко визначеними винятками, що має на меті зменшення впливу виробників дитячого харчування на рішення матерів про припинення годування груддю і визначено розмір санкцій у вигляді штрафу за порушення у сфері реклами дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування, йдеться в пояснювальній записці.

Документ визначає вимоги до харчових продуктів, призначених для годування дітей від 0 до 3 років. Так, забороняється, за винятком деяких випадків, реклама дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування.

Дозволяється реклама дитячих сумішей початкових та дитячих сумішей для подальшого годування шляхом її розміщення:

  • в спеціалізованих виданнях (включаючи електронні) по догляду за дітьми грудного віку та/або дітьми раннього віку; в наукових виданнях (у тому числі електронних);

  • в матеріалах (у тому числі електронних), які поширюються на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики, призначених виключно для осіб, які мають кваліфікацію в галузі медицини, харчування або фармації.

Така реклама може містити тільки науково підтверджену інформацію, а також інформацію, яка не виробляє враження, що штучне вигодовування є рівноцінним або має переваги в порівнянні з грудним вигодовуванням.

При цьому дозволяється реклама дитячих сумішей для подальшого годування за рішенням Міністерства охорони здоров'я про визнання України країною, яка не відноситься до країн з високим ступенем ризику дитячої смертності, з дотриманням усіх вимог.

Законопроект встановлює чіткі і строгі вимоги до молока і продуктів для дитячого харчування.

Забороняється використовувати ароматизатори, барвники, консерванти, стабілізатори та інші речовини, які можуть впливати на якість дитячої суміші.

Також документом введено поняття "дитяча суміш початкова", "дитяча суміш для подальшого годування", "дитяче харчування" та інші. Ці назви залежать від віку дитини.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні ввели заборону на рекламу дитячого харчування 5.00 5 1
Политика / Украина
21.10.2021 923
Еще материалы раздела «Украина»