НОВОСТИ ДНЯ: Резніков — у День ЗСУ: Сильна армія є одним із найпотужніших дипломатичних аргументів  Сьогодні – День Збройних сил України  Впервые реакция термоядерного синтеза генерирует больше энергии, чем поглощает  Солнце могло быть источником необъяснимой воды на Земле  Укрепляем иммунитет: квашеная капуста с клюквой  Появился график выходных на Новый год и Рождество: сколько отдохнем и придется ли отрабатывать  Найдена самая близкая пару сверхмассивных черных дыр из обнаруженныхвсе новости дня
22.10.2021 280

В Україні вводять європейські вимоги до дитячого харчування

Нормативну базу, що регулює сертифікацію, виробництво, продаж і рекламу дитячого харчування в Україні, приведуть у відповідність до вимог європейського законодавства.

Це передбачено ухваленим у четвер у другому читанні законопроєктом “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС” (№4554), який підтримали 273 народних депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Документ посилює вимоги до безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, призначених для дітей віком до трьох років. Зокрема, встановлюються суворіші вимоги до молока, що використовується для дитячого харчування. Заборонено використовувати ароматизатори, барвники, консерванти, стабілізатори та інші речовини, які можуть впливати на його безпечність та якість.

Впроваджується окреме маркування для різновидів такого харчування: “дитяча суміш початкова”, “дитяча суміш для подальшого годування”, “дитяче харчування” тощо.

Після набрання законом чинності з упаковок усієї продукції, призначеної для годування немовлят, зникнуть надписи: “без глютену”, “з дуже низьким вмістом глютену”, “підходить для осіб з непереносимістю глютену”, “підходить для осіб, хворих на целіакію” та ін. Як наголошують автори законодавчої ініціативи, застосування інгредієнтів із вмістом глютену для таких харчових продуктів узагалі заборонено.

Також заборонять рекламу “дитячих сумішей початкових” і “дитячих сумішей для подальшого годування” у більшості ЗМІ – це можна буде робити тільки у спеціалізованих виданнях із науковим обґрунтуванням. Це має послабити вплив виробників дитячого харчування на рішення матерів про припинення годування немовлят грудьми.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Україні вводять європейські вимоги до дитячого харчування 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
22.10.2021 280
Еще материалы раздела «Рынки и компании»