НОВОСТИ ДНЯ: Карантин в Україні: у Києві та 5 областях повністю стабілізувались COVID-показники  На Киев надвигается буря: снегопад не будет прекращаться весь день  Політ людини на Місяць: Україна планує долучитися до програми NASA  Телескоп NASA показав біполярну туманність у сузір’ї Косинець  Украине прогнозируют мокрый снег, дождь и гололедицу  В Україні зросли аліменти  Голова Держкосмосу спрогнозував, коли може запрацювати українсько-канадський космодромвсе новости дня
Политика
Украина
25.10.2021 512

Гібридна агресія РФ спрямована не лише проти України, але і Європи загалом — експерт

Гібридна агресія Російської Федерації спрямована вже не лише проти України, але і Європи загалом, що доводять російські маніпуляції з цінами на газ, проте на збройну агресію проти Європи Кремль не наважиться.

Таку думку в ефірі телеканалу "Дом" висловив військовий експерт, директор Міжнародного центру протидії російській пропаганді Юрій Кочевенко.

"Агресію Росія веде не лише проти України. Проти України це набуло найяскравішого вираження та агресивних форм. Але загалом весь вільний світ є об'єктом цієї агресії. Ми бачимо, що відбувається в Європі у зв'язку з російським шантажем. І на цьому тлі особливо показовою виглядає та істерія, яка розгорнута російськими пропагандистами в російських медіа, що Європа вже практично замерзає, що в Європі паніка, божевільні платіжки за газ", — пояснив експерт.

За його словами, російська пропаганда підносить ситуацію як таку собі перемогу Росії. Однак газ із продукту купівлі-продажу з подачі Кремля перетворюється на інструмент маніпуляцій.

"І навіть не приховується, що газ є не інструментом купівлі-продажу, а інструментом геополітичного впливу. Ось ми їх усіх на нашу газову голку підсадили, ось вони зараз у нас затанцюють, і танцюватимуть під нашу дудку, інакше замерзнуть. Ми ж пам'ятаємо всі ці газові війни в Україні задовго до 2014 року. І те, як, за їхніми словами, "кран перекриємо — хохли замерзнуть". Все це говорить про те, що з Росією як із нормальним торговельним партнером справу мати абсолютно неможливо", — переконаний Кочевенко.

Якщо Європа почне поступово відходити від російського газу, запуститься процес диверсифікації потоків. У такому разі загрожувати вже всій Європі збройною агресією у Москви сил не вистачить, хоча певні спроби примусу Росія все ж може зробити, наголосив він.

"Як то кажуть, пуп розв'яжеться у Володимира Путіна збройну агресію проти всієї об'єднаної Європи реалізовувати... Але будуть певні форми примусу з використанням досить агресивних методів — дипломатичних, військових загроз. Це можливо. До чого вдається Росія в будь-якій такій ситуації? Це називається: "Я дурень, я стрілятиму". Стратагема, використовувана з радянських часів регулярно, — балансування на межі ядерної війни... Побрязкати зброєю можуть, використовувати її проти Європи, — напевно, все-таки малоймовірно", — додав експерт.

Оценка материала:

5.00 / 1
Гібридна агресія РФ спрямована не лише проти України, але і Європи загалом — експерт 5.00 5 1
Политика / Украина
25.10.2021 512
Еще материалы раздела «Украина»