НОВОСТИ ДНЯ: Пентагон завершив будівництво новітнього радара великої дальності на Алясці  Олена Зеленська пропонує запровадити у школах уроки культури харчування  Цены выросли почти на 50%: кто сможет позволить себе квартиру в Киеве  Amazon допомагає дослідникам вивчати, як «приглушити» Сонце  Декабрь в Киеве будет без снега, но с дождями: прогноз погоды на месяц  Пекарі поскаржилися на супермаркети: як в Україні накручують ціни на хліб  В Україні накрутять ціни на горілку і пиво: коли чекати рекордної вартості алкоголювсе новости дня
Политика
Украина
25.10.2021 348

Кабмін змоделював втрати ВВП від дорогого газу

Уряд України зробив моделювання, з якого видно, що ВВП країни знижуватиметься при високій ціні на газ.

Про це в інтерв'ю Дзеркалу тижня розповів перший віце-прем'єр України, міністр економіки країни Олексій Любченко.

"При середньорічній ціні імпортного газу в районі $ 900 ми почнемо втрачати ВВП. Це ми вже змоделювали", - сказав він, але точних втрат ВВП не назвав.

Також, за його словами, ростимуть споживчі ціни. "Ціни виробників окремих галузей вимушено можуть вирости, і зростання це багато в чому ляже на плечі споживачів", - сказав.

Любченко уточнив, що "інфляційне навішування треба чекати в наступному році".

Також віце-прем'єр визнав провал програми зі збільшення видобутку газу в Україні, але анонсував затвердження програми енергоефективності, згідно з якою мають зробити реновацію житлових будинків і комунікацій, "яка дозволить економити до 20-30% енергоносіїв".

За словами Любченка, на вирішення цього завдання потрібно 300 млрд гривень на 3 роки, а за рік влада спроможна провести модернізацію на 100 млрд.

Оценка материала:

5.00 / 1
Кабмін змоделював втрати ВВП від дорогого газу 5.00 5 1
Политика / Украина
25.10.2021 348
Еще материалы раздела «Украина»