НОВОСТИ ДНЯ: Циклон несе в Україну штормовий вітер, на дорогах «каша» і ожеледиця  Як зміняться ставки за депозитами на початку 2022 року: прогноз банкірів  Агресія РФ проти України. Російські мільярдери втратили 28 млрд доларів, - Forbes  Україна піднялася в рейтингу найпотужніших армій світу - Global Firepower  Сильний вітер та мокрий сніг. В Україні потеплішає, але оголошено штормове попередження  Коли буде Масляна-2022: точна дата Сирного тижня  Україні прогнозують «плюс» вдень та помірний снігвсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
30.10.2021 1045

В Антарктиді були лісові пожежі 75 мільйонів років тому - науковці

Згідно з дослідженням міжнародної групи науковців, 75 млн років тому Антарктида була охоплена лісовими пожежами, про що свідчать виявлені там залишки деревного вугілля.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Express.

Міжнародна група дослідників на чолі з Федеральним університетом Пернамбуку в Бразилії виявила скам'янілі свідчення того, що Антарктиду, коли ще мільйони років тому вона була вкрита пишними хвойними лісами, спалили вщент.

Вчені вирушили на острів Джеймса Росса — острів вулканічного походження, розташований поруч із західним краєм Антарктичного півострова. Там у період з 2015 по 2016 рік вони зібрали низку незвичайних скам'янілостей. Знахідки містили залишки деревного вугілля, що свідчать на вогняне минуле континенту.

Це відкриття додає нових доказів теорії про те, що Антарктиду часто відвідували лісові пожежі в кампанську епоху (від 84 до 72 мільйонів років тому).

Науковці вважають, що лісові пожежі в Антарктиді були викликані вулканічною активністю через рух тектонічних плит.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Антарктиді були лісові пожежі 75 мільйонів років тому - науковці 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
30.10.2021 1045
Еще материалы раздела «Общество»