НОВОСТИ ДНЯ: Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленів  Мінлива хмарність і посилення морозів: прогноз погоди на 19 січнявсе новости дня
Политика
Украина
13.11.2021 399

Нарощування військ РФ на кордонах України не схоже на «звичайні» навчання – Євросоюз

Євросоюз уважно спостерігає за розвитком ситуації в Україні та навколо неї, тож інформація, яка надходить, про продовження російського військового нарощування на кордонах України є доволі тривожною для ЄС.

630_360_1636722191-223_13.11.21

Про це на брифінгу у Брюсселі сказав речник ЄС Пітер Стано, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Безумовно, ми продовжуємо спостерігати за ситуацією. Інформація, яку ми отримали на цей час, є доволі тривожною. Ми також проводимо обговорення та інформаційні обміни з партнерами, такими, наприклад, як трансатлантичні партнери, Сполучені Штати, але також з Великою Британією та іншими, щоб бачити, як розвивається ця ситуація. У світлі цього ми розглядаємо, які подальші кроки можуть бути необхідні», - сказав Стано.

Відповідаючи на уточнююче запитання журналістів, чи не варто розцінювати переміщення російських військ вздовж кордонів України як елемент військових навчань, які доволі часто відбуваються в Росії, речник зауважив, що таке військове нарощування Росії не має ознак, притаманних для «звичайних» навчань, подібно до того, що відбувалися з концентрацією російських військ на кордонах України навесні цього року.

«Коли йдеться про військові навчання, існують певні стандартні правила та процедури, які мають дотримуватися, наприклад, вчасне інформування партнерів. Але такі правила не були дотримані навесні цього року. Саме тому ця тема порушувалася під час зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у квітні, коли вони мали цільове обговорення нарощування російських військ на кордонах України, в незаконно анексованому Криму та навколо нього, яке було дійсно дуже тривожним. З тих пір ми (Європейський Союз - ред.) шукали шляхи посилення стійкості України», - сказав речник ЄС.

Він зауважив, що ЄС, який є найближчим сусідом України, продовжує спостерігати за розвитком ситуації, обмінюватися інформацією з партнерами за океаном та з партнерами, близькими за переконаннями.

«Відбудеться ще одне обговорення (військового нарощування Росії – ред.) на рівні міністрів закордонних справ під час зустрічі, що запланована на наступний понеділок. Це також можливість побачити, чи мають міністри зробити якісь кроки у цьому напрямку. Інформація, яку ми отримуємо зараз, а також від партнерів, є доволі тривожною», - підкреслив Стано.

Як повідомлялося, 15 листопада у Брюсселі відбудеться засідання Ради міністрів закордонних справ ЄС, яка має розглянути питання безпеки й оборони, доктринального Стратегічного компаса ЄС. Ще одним питанням буде нова концентрація російських військ поблизу кордонів України та на окупованих територіях.

Оценка материала:

5.00 / 1
Нарощування військ РФ на кордонах України не схоже на «звичайні» навчання – Євросоюз 5.00 5 1
Политика / Украина
13.11.2021 399
Еще материалы раздела «Украина»