НОВОСТИ ДНЯ: Зеленський привітав юдеїв із Ханукою  В Україні оголошено штормове попередження на завтра  Осьминогов и крабов признали разумными существами   Зимний характер. Синоптик рассказала о погоде в выходные и дала прогноз о начале зимы  У Нідерландах перший сніг вкрив частину країни  Ученые объяснили, почему наша Вселенная прекрасно приспособлена для жизни   Туманы и до +10°: где тепло продержится до конца ноябрявсе новости дня
14.11.2021 248

З 2023 року всі вітчизняні будматеріали перейдуть на євростандарти – Мінрегіон

Із січня 2023 року всі будівельні матеріали, виготовлені в Україні, повинні будуть відповідати європейським нормам.

630_360_1636793529-141_14.11.21

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство розвитку громад і територій.

"Після набуття чинності законом України «Про надання будівельної продукції на ринку» у січні 2023 року вся вітчизняна будівельна продукція має відповідати європейським вимогам щодо якості та безпечності", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вимоги закону стосуватимуться виготовлення продукції, оцінки та перевірки стабільності її показників, декларування, а також ринкового нагляду.

Згідно з повідомленням, Мінрегіон задля впровадження в українське законодавство Регламенту ЄС 305 розробив низку підзаконних нормативно-правових актів, які планується затвердити до кінця року. Зокрема, мова йде про проєкт постанови «Деякі питання надання будівельної продукції на ринку» та переліки національних стандартів, що є ідентичними відповідним європейським гармонізованим стандартам.

Крім того, триває розробка низки науково-технічних документів, які надалі дозволять впровадити «національні мандати». Останні стануть основою для розроблення національних стандартів та документів з оцінки прийнятності на продукцію, щодо якої відсутні відповідні європейські документи.

Як повідомлялося, у квітні Кабінет Міністрів затвердив перелік категорій будівельної продукції, для яких можуть бути розроблені документи з визначення прийнятності з метою подальшого розміщення на ринку.

У вересні 2020 року Верховною Радою прийнято Закон України «Про надання будівельної продукції на ринку», який імплементує в національне законодавство положення Регламенту (ЄС) № 305/2011 щодо встановлення гармонізованих умов для розміщення на ринку будівельної продукції. Закон був підписаний Президентом 30 вересня 2020 року.

Оценка материала:

5.00 / 1
З 2023 року всі вітчизняні будматеріали перейдуть на євростандарти – Мінрегіон 5.00 5 1
Бизнес / Недвижимость
14.11.2021 248
Еще материалы раздела «Недвижимость»