НОВОСТИ ДНЯ: Циклон несе в Україну штормовий вітер, на дорогах «каша» і ожеледиця  Як зміняться ставки за депозитами на початку 2022 року: прогноз банкірів  Агресія РФ проти України. Російські мільярдери втратили 28 млрд доларів, - Forbes  Україна піднялася в рейтингу найпотужніших армій світу - Global Firepower  Сильний вітер та мокрий сніг. В Україні потеплішає, але оголошено штормове попередження  Коли буде Масляна-2022: точна дата Сирного тижня  Україні прогнозують «плюс» вдень та помірний снігвсе новости дня
Политика
Мир
14.11.2021 280

Кліматична конференція ООН схвалила компромісну підсумкову угоду

У Глазго, Шотландія, на 26-й Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP26) представники близько 200 держав підписали підсумкову заяву.

Про це повідомив голова саміту, член британського кабінету міністрів Алок Шарма.

"Я вибачаюсь перед усіма делегатам за те, як проходив цей процес, і глибоко шкодую з приводу змін, внесених до тексту підсумкової заяви в останню хвилину. Я розумію сильне розчарування, проте, як зазначали і ви, було життєво важливо захистити цей пакет документів від загрози незатвердження", - сказав політик.

Так, у документі зазначено, що розвинені країни до 2025 року мають як мінімум подвоїти свій колективний внесок у фінансування адаптації до зміни клімату порівняно з рівнями 2019 року. При цьому про конкретні механізми компенсації збитків біднішим країнам, які вже страждають від глобального потепління, не йдеться.

Крім того, вперше у заяві прописали необхідність вирішення проблеми вугілля та викопного палива, які є причиною переважної більшості викидів парникових газів. Однак у результаті цей пункт був сильно ослаблений під тиском кількох країн, зокрема Індії та Китаю.

Наприклад, угода рекомендує "поступово скорочувати" використання вугілля без системи вловлювання вуглекислого газу та неефективних субсидій на викопне паливо, а не "поетапно відмовлятися" від нього, як вирішили спочатку.

За даними видання, через протиріччя між делегаціями двотижневий саміт, який мав завершитись у п'ятницю, продовжився на добу.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, коментуючи журналістам підсумкову заяву, сказав, що обговорені заходи "вітаються, але їх недостатньо".

Оценка материала:

5.00 / 1
Кліматична конференція ООН схвалила компромісну підсумкову угоду 5.00 5 1
Политика / Мир
14.11.2021 280
Еще материалы раздела «Мир»