НОВОСТИ ДНЯ: "Наші пращури Москву палили": Буданов про звільнення територій України та "підміну реальності" окупантами  Мистецтво війни 21-го століття. Як Україна ламає шаблони та змінює правила на полі бою  Інжирна мостарда або "муштарда": рецепт незвичної італійської страви від Андрія Величка  Справжня загадка: вчені виявили планету, схожу на Землю  Зеленський анонсував звільнення Бахмута і ще двох міст   Після закінчення війни: уряд відклав створення реєстру олігархів  Лечо: рецепт смачної осінньої страви від Андрія Величкавсе новости дня
Політика
Світ
14.11.2021 498

Кліматична конференція ООН схвалила компромісну підсумкову угоду

У Глазго, Шотландія, на 26-й Конференції сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP26) представники близько 200 держав підписали підсумкову заяву.

Про це повідомив голова саміту, член британського кабінету міністрів Алок Шарма.

"Я вибачаюсь перед усіма делегатам за те, як проходив цей процес, і глибоко шкодую з приводу змін, внесених до тексту підсумкової заяви в останню хвилину. Я розумію сильне розчарування, проте, як зазначали і ви, було життєво важливо захистити цей пакет документів від загрози незатвердження", - сказав політик.

Так, у документі зазначено, що розвинені країни до 2025 року мають як мінімум подвоїти свій колективний внесок у фінансування адаптації до зміни клімату порівняно з рівнями 2019 року. При цьому про конкретні механізми компенсації збитків біднішим країнам, які вже страждають від глобального потепління, не йдеться.

Крім того, вперше у заяві прописали необхідність вирішення проблеми вугілля та викопного палива, які є причиною переважної більшості викидів парникових газів. Однак у результаті цей пункт був сильно ослаблений під тиском кількох країн, зокрема Індії та Китаю.

Наприклад, угода рекомендує "поступово скорочувати" використання вугілля без системи вловлювання вуглекислого газу та неефективних субсидій на викопне паливо, а не "поетапно відмовлятися" від нього, як вирішили спочатку.

За даними видання, через протиріччя між делегаціями двотижневий саміт, який мав завершитись у п'ятницю, продовжився на добу.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, коментуючи журналістам підсумкову заяву, сказав, що обговорені заходи "вітаються, але їх недостатньо".

Оценка материала:

5.00 / 1
Кліматична конференція ООН схвалила компромісну підсумкову угоду 5.00 5 1
Політика / Світ
14.11.2021 498
Еще материалы раздела «Світ»