НОВОСТИ ДНЯ: Велике виселення УПЦ МП з Лаври: частина ченців несподівано перейшла до ПЦУ  Архімандрит Києво-Печерської лаври УПЦ МП першим перейшов до ПЦУ: чому це важливо  Знаходити воду на Місяці буде простіше: NASA зробило карту  Путіна викрили у брехні про нові танки для армії Росії: подробиці  Коли саме військкоми можуть вимагати показати документи: спочатку паспорт, потім — повістка  Коли Страсна п'ятниця 2023 року: що можна і заборонено робити цього дня  На Україну насувається небезпечна погода: карта та прогнози синоптиків на 29 березнявсе новости дня
Бізнес
Страхування
19.11.2021 1226

Рада оновила закон про страхування

Депутати підтримали у другому читанні законопроєкт №5315 “Про страхування”.

630_360_1575380552-850_19.11.21

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 235 народних депутатів.

Необхідність прийняття нової редакції закону про страхування виникла у зв’язку з тим, що з 1 липня 2020 року Нацбанк став регулятором ринків небанківських фінансових послуг, зокрема, і ринку страхування.

“Оскільки чинний Закон України "Про страхування" був прийнятий 25 років тому, відповідно, його положення не враховують останні тенденції розвитку світової фінансової інфраструктури, а закладені в ньому підходи до регулювання потребують осучаснення, уніфікації норм та створення однорідного регуляторного середовища”, - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

У зв’язку з цим, Закон України “Про страхування” пропонувалося викласти в новій редакції, змінивши підходи до регулювання та нагляду за цим сегментом ринку відповідно до європейських практик.

За новою редакцією, зокрема, запроваджується залучення незалежних членів до наглядової ради страховика.

Статутний капітал страховика має бути не меншим 48 мільйонів гривень, у тому числі, й при здійсненні ним діяльності з вхідного перестрахування, яке не перевищує 7 млн грн. Діяльність з вхідного перестрахуванняна на суму більше як 7 млн грн потребує окремої ліцензії.

Страховик зобов’язаний подавати до регулятора щорічну фінансову звітність разом зі звітом аудиту.

Протягом 6 місяців після набрання чинності документа Кабмін та НБУ мають привести свої нормативні акти у відповідність до цього закону.

Оценка материала:

5.00 / 1
Рада оновила закон про страхування 5.00 5 1
Бізнес / Страхування
19.11.2021 1226
Еще материалы раздела «Страхування»