НОВОСТИ ДНЯ: Астрофізики виявили у нашій галактиці незвичний об’єкт  Телескоп NASA показав сферичне скупчення у сузір’ї Тукан  Археологи виявили стародавній череп зі слідами хірургічної операції: йому більше 2000 років  Вперше за 20 років. Український корабель відправляється в експедицію в Антарктиду  Китайський супутник відбуксував інший апарат на «поховальну орбіту»  Снегопады накроют всю Украину: какая будет погода на выходные  Українські миротворці з вертольота знищили базу бойовиків у Конговсе новости дня
Политика
Европа
24.11.2021 276

Міністр оборони Литви про переслідування «Меморіалу»: Росія вже стоїть на шляху Сталіна

Прагнення російської влади скасувати організацію «Меморіал» показує, що Росія перебуває на шляху диктатора Йосипа Сталіна.

Таку думку висловив Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас, передає Укрінформ, про це повідомляє національне телерадіомовлення LRT.

«Це організація («Меморіал» – ред.), яка проробила виняткову роботу в Росії, пояснюючи злочини сталінізму та комунізму. Її напрацювання величезні. Архіви, які є дуже важливими для самих росіян, величезні... Скасування такої організації показує, що Росія вже стоїть на тому шляху, на якому був Сталін. І не інакше», – заявив міністр.

Як повідомлялося, Мосміськсуд 23 листопада відклав попереднє слухання за позовом про ліквідацію правозахисного центру «Меморіал» до 29 листопада.

Міністерство юстиції Росії підтримало позов прокуратури про ліквідацію «Меморіал», поданий два тижні тому.

Організацію «Міжнародний Меморіал» та шість її підрозділів внесено до реєстру «іноземних агентів», який складає Мін'юст РФ. «Меморіал» неодноразово штрафували за відсутність маркування «іноагенту».

Міжнародне історико-просвітницьке, благодійне та правозахисне товариство «Меморіал» («Міжнародний Меморіал») – одна з найстаріших некомерційних організацій, яка займається дослідженням політичних репресій у СРСР та сучасній Росії. її було засновано 1992 року в Москві. Одним із організаторів та першим почесним головою товариства «Меморіал» був академік Андрій Сахаров.

Оценка материала:

5.00 / 1
Міністр оборони Литви про переслідування «Меморіалу»: Росія вже стоїть на шляху Сталіна 5.00 5 1
Политика / Европа
24.11.2021 276
Еще материалы раздела «Европа»