НОВОСТИ ДНЯ: Путін робив ставку на серпень, але йому навряд чи вдасться захопити Україну, - Воллес  Зганьбилися на весь світ. Дружина розповідає окупанту про вибухи в Криму: перехоплення ГУР  Книжкова ревізія перетворила російськомовну літературу на макулатуру в українських бібліотеках  "Буде переворот": Піонтковський розповів про "неминучі процеси в бункері" та суспільстві РФ  Погода в Україні на вихідні: дощі та грози  Так ви ще не готували! Фарширований перець по-молдавськи  Українці у воєнний час придбали майже 300 тисяч вживаних авто: топ-20 моделей із пробігом першого півріччя 2022-говсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
26.11.2021 6518

Під час розкопок палацу на Львівщині археологи виявили давні руїни

На Львівщині під час розкопок палацу кінця ХІХ ст. у Тартакові археологи виявили, що він збудований на масштабних уламках набагато давнішої споруди.

1637858112-358_26.11.21

Про це у Фейсбуці повідомив Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба», передає Укрінформ.

Зараз науковці проводять попередні археологічні дослідження на території пам’ятки архітектури національного значення – палацу кінця ХІХ ст. у Тартакові. Основне їх завдання – з’ясувати, на яких культурних шарах залягають фундаменти палацу.

«Закладений при південно-західному наріжнику палацу розкоп засвідчив, що будівля стоїть на потужному румовищі (уламках старої будівлі) від його попередника – мурованого замку родини Потоцьких, що, ймовірно, був зведений у XVII столітті», - йдеться у повідомленні.

Археологи зафіксували залишки цегляного муру шириною 2,5 м, а під ним - ще одне цегляне румовище. Отже, за твердженням науковців, палац в Тартакові є не тільки пам’яткою архітектури, але й важливим і багатошаровим археологічним комплексом.

"Оскільки перші письмові згадки про Тартаків датуються ще початком XV століття, сподіваємось, що подальші археологічні дослідження дадуть багато нового матеріалу до історії давньої Сокальщини", - розповіла наукова консультантка проєкту Наталя Войцещук.

Археологічні дослідження в Тартакові є частиною робіт з розробки комплексного проєкту реставрації пам’ятки. Їхні результати будуть основою для прийняття фахових проєктних рішень проєктантами-реставраторами.

Палац у Тартакові спорудили 1898 року для відомого польського шляхтича Збіґнєва Лянцкоронського. Двоповерховий цегляний палац звели у стилі французького необароко за проєктом львівського архітектора Вінцента Равського (молодшого). Колись на фасаді були дві фігури атлантів. Пізніше замок реконструювали і зробили більш схожим на Casino de Paris у Монако. Сама будівля, яка потребує реставрації, розташована у великому парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва XVIII століття.

Оценка материала:

5.00 / 2
Під час розкопок палацу на Львівщині археологи виявили давні руїни 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
26.11.2021 6518
Еще материалы раздела «Суспільство»