НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
26.11.2021 6425

Під час розкопок палацу на Львівщині археологи виявили давні руїни

На Львівщині під час розкопок палацу кінця ХІХ ст. у Тартакові археологи виявили, що він збудований на масштабних уламках набагато давнішої споруди.

1637858112-358_26.11.21

Про це у Фейсбуці повідомив Науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба», передає Укрінформ.

Зараз науковці проводять попередні археологічні дослідження на території пам’ятки архітектури національного значення – палацу кінця ХІХ ст. у Тартакові. Основне їх завдання – з’ясувати, на яких культурних шарах залягають фундаменти палацу.

«Закладений при південно-західному наріжнику палацу розкоп засвідчив, що будівля стоїть на потужному румовищі (уламках старої будівлі) від його попередника – мурованого замку родини Потоцьких, що, ймовірно, був зведений у XVII столітті», - йдеться у повідомленні.

Археологи зафіксували залишки цегляного муру шириною 2,5 м, а під ним - ще одне цегляне румовище. Отже, за твердженням науковців, палац в Тартакові є не тільки пам’яткою архітектури, але й важливим і багатошаровим археологічним комплексом.

"Оскільки перші письмові згадки про Тартаків датуються ще початком XV століття, сподіваємось, що подальші археологічні дослідження дадуть багато нового матеріалу до історії давньої Сокальщини", - розповіла наукова консультантка проєкту Наталя Войцещук.

Археологічні дослідження в Тартакові є частиною робіт з розробки комплексного проєкту реставрації пам’ятки. Їхні результати будуть основою для прийняття фахових проєктних рішень проєктантами-реставраторами.

Палац у Тартакові спорудили 1898 року для відомого польського шляхтича Збіґнєва Лянцкоронського. Двоповерховий цегляний палац звели у стилі французького необароко за проєктом львівського архітектора Вінцента Равського (молодшого). Колись на фасаді були дві фігури атлантів. Пізніше замок реконструювали і зробили більш схожим на Casino de Paris у Монако. Сама будівля, яка потребує реставрації, розташована у великому парку-пам’ятці садово-паркового мистецтва XVIII століття.

Оценка материала:

5.00 / 2
Під час розкопок палацу на Львівщині археологи виявили давні руїни 5.00 5 2
Жизнь и Стиль / Общество
26.11.2021 6425
Еще материалы раздела «Общество»