НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Политика
Украина
26.11.2021 307

Зеленський прокоментував можливу заміну голови Національного банку України

Президент Володимир Зеленський прокоментував інформацію про можливу підготовку заміни голови Національного банку України. Голова держави на пресконференції назвав це запитання складним, і вважає, що відповідь на нього викликає багато ризиків.

"Я не маю права втручатися в операційну роботу НБУ, керівництва Нацбанку. І в принципі не маю права порушувати незалежність Національного банку України, у мене нема таких повноважень", – зазначив він.

Журналіст Bloomberg зазначив, що, за його інформацією, Зеленський зустрічався зі звільненими працівниками з НБУ і нібито висловлював незадоволення цією ситуацією голові НБУ Кирилу Шевченку.

Зеленський зазначив, що коли до нього звертаються люди з проблемою, президент повинен відповісти, допомогти чи "тимчасово загасити пожежу".

"Я вважаю, що те, що я зробив, я погасив тимчасово пожежу, яка призвела не до зміни керівництва НБУ, стабілізувала ситуацію з курсом і підписання угоди з МВФ і, окрім підписання, отримання траншу. Мені потрібен був тільки результат, і не тільки мені потрібен, і міністру фінансів, і премʼєр-міністру. Ми повинні показати стабілізацію, нормальний клімат інвестиційний", – зазначив він.

Президент додав, що високі ризики сильно впливають на його думки щодо кадрової політики в Національному банку.

"Ситуація в Національному банку влітку, я вважаю, була кризова з точки зору кадрової ситуації. Я думаю, тому і Міжнародний валютний фонд у меморандумі звернув увагу на це. Тобто там не про особистість", – заявив Володимир Зеленський.

Він сказав, що заспокоїв цю ситуацію, наскільки зміг. Президент вважає, що після проходження найбільш кризових економічних питань, наприклад, опалювального сезону, потрібно буде розбиратися з проблемами. Він додав, що на сьогодні є правильним залишити працювати чинного голову НБУ Кирила Шевченка.

Оценка материала:

5.00 / 1
Зеленський прокоментував можливу заміну голови Національного банку України 5.00 5 1
Политика / Украина
26.11.2021 307
Еще материалы раздела «Украина»