НОВОСТИ ДНЯ: Астрофізики виявили у нашій галактиці незвичний об’єкт  Телескоп NASA показав сферичне скупчення у сузір’ї Тукан  Археологи виявили стародавній череп зі слідами хірургічної операції: йому більше 2000 років  Вперше за 20 років. Український корабель відправляється в експедицію в Антарктиду  Китайський супутник відбуксував інший апарат на «поховальну орбіту»  Снегопады накроют всю Украину: какая будет погода на выходные  Українські миротворці з вертольота знищили базу бойовиків у Конговсе новости дня
Политика
Мир
01.12.2021 633

НАТО не сприймає можливість "сфер впливу" Росії

У НАТО вважають неприйнятною можливість наявності у Росії сфер впливу на сусідні держави.

Про це заявив у середу, 1 грудня, генсек НАТО Єнс Столтенберг за підсумками зустрічі глав МЗС країн альянсу в Ризі.

"Сама постановка питання відображає тезу, яка має викликати нашу настороженість і яка неприйнятна. Це теза, що Росія має сферу інтересів. Це означає фактичне визнання, що Росія може контролювати, що роблять її сусіди, які є суверенними державами", - сказав Столтенберг. у відповідь на питання геополітичного вторгнення НАТО в історичну сферу впливу РФ.

Він нагадав, що в разі ескалації з боку РФ в Україні країни НАТО можуть використати "фінансові та економічні санкції та політичні заборони".

Також Столтенберг нагадав, що "принцип колективної безпеки поширюється лише на країни-члени НАТО", а партнери Альянсу, наприклад Україна, можуть розраховувати лише на підтримку.

"НАТО активно сприятиме створенню військових можливостей України та Грузії, які забезпечать їм можливість захищати себе. Ми проводимо навчання, забезпечуємо обмін інформацією, постачаємо техніку, також підтримуємо процес реформ", - заявив генсек.

Своєю чергою, глава Держдепу Ентоні Блінкен заявив, що країни НАТО готові вживати заходів проти Росії, у разі агресії проти України.

"Ми готові вживати серйозних заходів. А НАТО готова посилювати свій східний фланг", - заявив він.

Блінкен зазначив, що Вашингтон попереджав російську сторону про готовність вживати заходів у разі загострення кризи з Україною, зокрема таких економічних заходів, які раніше воліли не вводити.

Оценка материала:

5.00 / 1
НАТО не сприймає можливість "сфер впливу" Росії 5.00 5 1
Политика / Мир
01.12.2021 633
Еще материалы раздела «Мир»