НОВОСТИ ДНЯ: США шукають джерела газу для Європи на випадок вторгнення Росії в Україну, - FT  Большая комета пролетит мимо Земли в июле 2022 года  General Motors інвестує $6,5 мільярда у заводи з виробництва електрокарів та батарей - ЗМІ  Ученые нашли кирпичики жизни  Впервые кальмара обнаружили на рекордной глубине в шесть километров  Появился детальный прогноз погоды на март, апрель и май в Украине  Нові штами COVID-19 можуть бути ще більш заразними, - ВООЗвсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
06.12.2021 280

В МОЗ розповіли, коли можна робити COVID-щеплення після хвороби

Людям, які перехворіли на COVID-19, можна і потрібно вакцинуватися від коронавірусної хвороби. Вакцинуватися після перенесеного COVID-19 можна на 28-й день.

Про це розповів завідувач відділу стратегії імунізації Центру громадського здоров’я МОЗ України Олександр Заїка.

"Перехворілим на коронавірусну хворобу вакцинуватися можна. Якщо ви захворіли на коронавірусну хворобу і після хвороби пройшло 28 днів - вакцинуйтеся. Якщо ви отримали першу дозу вакцини від коронавірусної хвороби і захворіли на COVID-19, зачекайте 28 днів та отримайте другу дозу", - розповів Олександр Заїка.

Експерт розповів, що наразі невідомо, скільки буде тривати імунітет після перенесеної хвороби. Також, за його словами, немає випадків, коли б вакцинація після хвороби зашкодила людині.

Натомість, як наголосив Заїка, є дослідження, коли невакциновані люди, які перенесли COVID-19, мають вдвічі більший ризик захворіти, аніж вакциновані.

"В Україні за попередні три місяці 94% госпіталізованих з COVID-19 - невакциновані. 96,5% померлих від ускладнень коронавірусної хвороби - невакциновані", - сказав експерт.

Оценка материала:

5.00 / 1
В МОЗ розповіли, коли можна робити COVID-щеплення після хвороби 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
06.12.2021 280
Еще материалы раздела «Общество»