НОВОСТИ ДНЯ: США шукають джерела газу для Європи на випадок вторгнення Росії в Україну, - FT  Большая комета пролетит мимо Земли в июле 2022 года  General Motors інвестує $6,5 мільярда у заводи з виробництва електрокарів та батарей - ЗМІ  Ученые нашли кирпичики жизни  Впервые кальмара обнаружили на рекордной глубине в шесть километров  Появился детальный прогноз погоды на март, апрель и май в Украине  Нові штами COVID-19 можуть бути ще більш заразними, - ВООЗвсе новости дня
Политика
Украина
08.12.2021 512

НАТО має розмістити війська в Україні на ротаційній основі – Болтон

Колишній радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон вважає, що Сполучені Штати й інші країни-члени НАТО мають розмістити війська в Україні на ротаційній основі, щоб стримувати Росію від військових дій.

Таку думку він висловив в інтерв’ю Радіо Свобода, передає Укрінформ.

На переконання Болтона, США також мають надати Україні більше летальної зброї на тлі зростання занепокоєння щодо ймовірного вторгнення з боку РФ.

«Нам потрібно… пересвідчитися, що ціна буде настільки високою, що Путін і його радники визнають це неприйнятним. Я думаю, що це спосіб стримати військові дії, які здаються такими неминучими», – сказав колишній радник президента США.

На його думку, російська агресія проти України є лише частиною ширшої стратегії Путіна щодо збереження впливу Кремля в близькому зарубіжжі Росії.

Болтон також заявив, що Путін продовжує «зондувати» шість колишніх радянських держав у Східній Європі і на Кавказі – Україну, Білорусь, Молдову, Грузію, Вірменію та Азербайджан, – які не входять до західного військового альянсу, і що НАТО має припинити двозначність щодо їхнього майбутнього.

Як повідомляв Укрінформ, президенти США й Росії планують провести переговори в режимі захищеного відеозв’язку 7 грудня. Серед основних тем спілкування залишається ситуація навколо України.

Напередодні у Білому домі заявили, що метою дипломатичних зусиль США є формулювання узгодженої позиції Заходу, що Росія має зупинити силове нарощування та відвести війська від України.

Міністр оборони України Олексій Резніков 3 грудня заявив, що сумарна чисельність військ на території РФ, а також на тимчасово окупованих територіях України, які можуть бути залучені для ескалації, оцінюється у 94,3 тис. осіб.

Оценка материала:

5.00 / 1
НАТО має розмістити війська в Україні на ротаційній основі – Болтон 5.00 5 1
Политика / Украина
08.12.2021 512
Еще материалы раздела «Украина»