НОВОСТИ ДНЯ: У ЄС запропонували заборонити експорт до Росії смартфонів  В Україну йде велике потепління: температура буде майже літня  Просто поєднайте картоплю і фарш: ніжні зрази, які не розвалюються  Залужний підтвердив, що Зеленський з початку президентства довірив військові рішення генералам  Люті морози чи потепління: якою буде зима в Україні  Корабель NASA спробує збити супутник астероїда. Де і коли дивитися  Санду пригрозила позбавленням громадянства тих, хто погодиться воювати на боці Росіївсе новости дня
Бізнес
Технології
10.12.2021 947

Біля зірок Бета Центавра знайшли планету, вдесятеро масивнішу за Юпітер

Величезний телескоп Європейської Південної Обсерваторії (ESO) у Чилі зробив світлину нової екзопланети b Centauri b поблизу зоряної системи Бета Центавра, яку можна побачити неозброєним оком.

1639048262-206_10.12.21

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті обсерваторії.

Нововиявлена планета отримала назву b Centauri b або b Centauri (AB) b.

Зазначається, що вона в 10 разів масивніша за Юпітер, що робить її однією з наймасивніших планет, коли-небудь знайдених.

Більше того, b Centauri b рухається навколо зоряної системи по одній з найширших орбіт, які донині були відкриті, на відстані, що в 100 разів перевищує відстань Юпітера від Сонця. Ця велика відстань від центральної пари зірок (Бета Центавра) може стати ключем до виживання цієї планети.

«Знайти планету навколо Бета Центавра було дуже захоплююче, оскільки це повністю змінює наше уявлення про масивні зірки як господарів планет», - заявив Маркус Янсон, астроном зі Стокгольмського університету (Швеція).

Як повідомляв Укрінформ, величезний телескоп Європейської Південної Обсерваторії (ESO) зробив фотографію галактики NGC 7727, що знаходиться у сузір'ї Водолія.

Оценка материала:

5.00 / 1
Біля зірок Бета Центавра знайшли планету, вдесятеро масивнішу за Юпітер 5.00 5 1
Бізнес / Технології
10.12.2021 947
Еще материалы раздела «Технології»