НОВОСТИ ДНЯ: У Туреччині зсув ґрунту «відкрив» захоронення періоду Римської імперії  Україна отримає американські гелікоптери, що призначалися для Афганістану – ЗМІ  Науковці знайшли рештки найдавнішої гібридної тварини  З березня зміняться правила проїзду для столичних школярів  Багато снігу та люті морози до -21: якою буде погода в Україні до середини лютого  «Живий ланцюг», виставки: у Києві анонсували заходи до Дня Соборності  Наче бластери із «Зоряних війн»: українські полярники записали «спів» тюленіввсе новости дня
Жизнь и Стиль
Общество
16.12.2021 11526

На Миколая Україні прогнозують справжню зиму, яку принесе арктичне повітря

Метеорологічна зима в Києві та на значній території України може розпочатися 19 грудня.

Про це завідувач відділом прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух розповіла в коментарі кореспондентові Укрінформу.

"У столиці середньою датою початку зими є 26 листопада, проте цього року метеорологічна зима як у Києві, так і на значній території України може розпочатись 19 грудня, коли почне надходити холодне арктичне повітря", – сказала вона.

Окрім цього, посилаючись на дані світових прогностичних центрів, експерт поінформувала, що середня температура цієї зими може бути на два градуси вищою, ніж упродовж останніх 20 років. Водночас, за її словами, у Карпатах та на північному сході України, імовірно, спостерігатимуться найнижчі температури. При цьому метеоролог зазначила, що температура на цих територіях може бути теплішою, ніж в останні десятиріччя: у грудні на один-два градуси, а в січні та лютому – на два-три градуси.

"Йдеться лише про середню за місяць та сезон температуру повітря. Це не значить, що протягом усієї зими відмічатимуться лише аномально високі температури", – додала Балабух.

Експерт підкреслила, що попри те, що високі температури переважатимуть, також спостерігатимуться короткочасні періоди з низькими температурами, коли морози сягатимуть 15-20 градусів і нижче.

Як повідомлялося, в Україні 16-17 грудня місцями очікується дощова погода.

Оценка материала:

5.00 / 1
На Миколая Україні прогнозують справжню зиму, яку принесе арктичне повітря 5.00 5 1
Жизнь и Стиль / Общество
16.12.2021 11526
Еще материалы раздела «Общество»