Політика
Україна
У України немає іншого шляху, як максимально швидко створити територіальну оборону – експерти
В України немає іншого шляху, як максимально швидко створювати територіальну оборону країни із залученням сотень тисяч добровольців.
На цьому наголосили на брифінгу в Укрінформі експерти Центру оборонних стратегій та Українського інституту майбутнього (UIF).
Експерт Центру оборонних стратегій Віктор Кевлюк вважає, що створені в кожному місті та ОТГ сили територіальної оборони своєю чисельністю здатні унеможливити зазіхання агресора.
«Загін добровольців чисельністю до 500 осіб має формуватися в кожному населеному пункті, який має статус міста - таких в Україні 459. В ОТГ, яких у державі 1720, мають формуватися добровольчі сотні чисельністю до 100 осіб. Загалом ми зможемо мати в потрібний момент 400 тисяч озброєних і непогано підготовлених бійців для протидії агресії. Це більше, ніж ЗС РФ, які вона може сьогодні зібрати в якості ударного угрупування. Така війна втрачає сенс. Це і є асиметрична відповідь», - зазначив Кевлюк.
Як сказав голова правління Центру оборонних стратегій (міністр оборони України 2019-2020 рр.) Андрій Загороднюк, саме всеохопна оборона, здатна упередити військове захоплення, і є основою оборони в багатьох країнах.
«Саме всеохопна оборона, ключовою частиною якої є територіальна оборона, має бути стратегічним баченням для України для унеможливлення будь-якого захоплення. В усіх країнах, які мають потенційного чи реального ворога близько своїх кордонів, який значно перевищує спроможності їхніх регулярних ЗС - запроваджено концепцію суцільної, всеосяжної оборони, до якої залучено більшу кількість громадян. До таких належать невеликі країни, які розуміють, що скільки б вони не вклали грошей — все одно не вистачить», - сказав Загороднюк.
Оценка материала:
У України немає іншого шляху, як максимально швидко створити територіальну оборону – експерти25.12.2021