НОВОСТИ ДНЯ: До 50 тисяч гривень. Які штрафи за нетверезе водіння в Україні у 2023 році  Україна офіційно попросила у Німеччини крилаті ракети Taurus  Воєнний стан на літо. Повний список правил та заборон  Скільки готові платити українцям у Європі  Американський генерал висловився про контрнаступ ЗСУ та провали окупантів  Пошкодження корабля РФ "Іван Хурс": пропагандистам примарився "британський і американський слід"  Як можуть покарати чоловіків, які не повертаються вчасно з-за кордону: поясненнявсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
26.12.2021 2107

В Анталії після знесення незаконної забудови розкопали синагогу VII століття

У районі Сіде в турецькій провінції Анталія під час археологічних розкопок на ділянці, де раніше була незаконна забудова, виявили синагогу VII століття н.е.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на DHA.

«Історичні джерела свідчать, що в районі Сіде жили євреї. Але перша вагома знахідка, яка це доводить, була виявлена ​​саме під яас цих розкопок», - зазначив керівник кафедри класичної археології Університету Анадолу професор Феріштах Аланьяли.

У синагозі знайшли напис про те, що чоловік на ім’я Йосиф пожертвував кошти на ремонт синагоги у пам'ять про свого сина Даниїла, який помер у віці 2,5 року.

У Сіде у 60-их роках минулого століття розпочався туристичний бум, багато будівель були зведені без відповідних дозволів. З 2014 року місцевість була офіційно визнана такою, що має історичну та археологічну цінність, розпочався процес знесення незаконних забудов і активні археологічні розкопки. Це дало змогу знайти і провести детальні дослідження багатьох культових споруд та інших будівель, серед яких місця поклоніння Аполлону та Афродіті, преторій, портова агора, вулиці з колонами тощо. Синагогу в Сіде виявили вперше.

Оценка материала:

5.00 / 1
В Анталії після знесення незаконної забудови розкопали синагогу VII століття 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
26.12.2021 2107
Еще материалы раздела «Суспільство»