НОВОСТИ ДНЯ: Привласнення нафтопроводу та торгівля з "ЛДНР". Медведчук дав покази проти Порошенка  Мобілізація і бронь. Хто може отримати відстрочку від призову  В Україні різко зміниться погода: синоптики оновили прогноз і зробили попередження  Укрпошта випускає у продаж марку «Русскій воєнний корабль… ВСЬО!»  російські загарбники вирішили змінити назву Київської Русі у підручниках для дітей  23 травня в Україні без істотних опадів, вдень до +19°  У білорусі ховають найманців російських ПВК, які воювали проти України – розвідкавсе новости дня
Политика
Мир
28.12.2021 403

Проєкт нової Конституції Білорусі: вже не без’ядерна та «пожиттєвий сенатор» експрезидент

У Білорусі опублікували проєкт оновленої Конституції, у якій обмежується кількість президентських термінів, а також прибирається текст про без’ядерний статус і нейтральність.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє БЕЛТА.

Повідомляється, що у новому проєкті Конституції передбачається обмеження президентських термінів до двох. Також мінімальний вік кандидата має бути 40 років, а не 35, як раніше, причому 20 років він має проживати на території Білорусі. Кандидату в президенти забороняється мати закордонне громадянство або вид на проживання.

ЗМІ відзначає, що обмеження на кількість президентських термінів почне діяти після вступу на посаду новообраного президента. Також, за новою Конституцією, президент, який склав повноваження, стає «пожиттєвим сенатором», на якого продовжує поширюватися президентський імунітет.

Зазначається, що також новий документ забороняє фінансування виборчої кампанії іноземними організаціями та громадянами. Окрім цього, створюється представницький орган «Загальнобілоруське зібрання», яке отримує право зміщати президента внаслідок порушення Конституції. Також це зібрання вирішує питання війни та миру. ЗМІ відзначають, що з діючої редакції Конституції пропонується прибрати параграф про без'ядерну зону та нейтральність Білорусі.

ЗМІ зазначає, що цей проєкт швидше за все буде винесений президентом на референдум. Відзначається, що Лукашенко керує країною вже 19 років.

Як повідомляв Укрінформ, Білорусь розглядає можливість розмістити на своїй території ядерну зброю РФ через «загрозу з боку НАТО».

Оценка материала:

5.00 / 1
Проєкт нової Конституції Білорусі: вже не без’ядерна та «пожиттєвий сенатор» експрезидент 5.00 5 1
Политика / Мир
28.12.2021 403
Еще материалы раздела «Мир»