Життя та Стиль
Суспільство
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» пояснив, як допомогти дитині, щоб не закладало вуха
Незважаючи на обмеження через пандемію, багато українців продовжують подорожувати та беруть із собою дітей. Євген Комаровський у програмі «Ранок з Україною» на каналі «Україна» дав декілька порад батькам, як зробити комфортним політ для малюків.
Досі існує думка, що маленьких дітей небажано брати з собою, якщо ви збираєтеся подорожувати літаком. Інакше це зашкодить здоров'ю дитини.
«Ви можете літати з малюками будь-якого віку, – сказав доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною». – Але є один невеликий виняток. Зазвичай не рекомендують брати із собою новонароджених дітей».
За словами лікаря-педіатра вищої категорії, це пов'язано з анатомічною структурою під назвою «слухова труба», яка знаходиться між вухом та носом. Через неї здійснюється вентиляція в порожнині вуха. У малюків, особливо в новонароджених та недоношених дітей, ця труба дуже тоненька. Під час польоту через різницю тиску може трапитися спазм слухової труби. Це викликає дуже неприємні відчуття, ба більше – в подальшому загрожує певними ускладненнями.
«Тому перші два тижні після народження малюка (або якщо він недоношений) краще утриматись від польоту», – порадив кандидат медичних наук в інтерв'ю для каналу «Україна».
Але Євген Комаровський попередив, що під час польоту пасажирів все рівно супроводжують два варіанти небезпеки.
Перша небезпека: у салоні літака дуже сухе повітря, тому можливе пересихання слизових оболонок. Якщо політ тривалий, краще взяти з собою сольові крапельки та капати в носик дитини, щоб не пересихала слизова.
Друга небезпека: під час посадки літака виникає спазм слухової труби. Це може призводити до болю у вусі та закладеності вух. Тому, як тільки оголосили, що літак йде на посадку, бажано дати дитині їжу або напій. Саме ковтальні рухи полегшують спазм. У деяких ситуаціях під час посадки літака лікарі рекомендують використовувати судинозвужувальні краплі, які необхідно капати в ніс. Але вибрати цей препарат потрібно з лікарем напередодні подорожі.
Всі питання щодо здоров'я дітей та дорослих телеглядачі можуть поставити на сторінці програми «Ранок з Україною» @ranok_ua в Instagram.
Дивіться рубрику «Запитай у Комаровського» на каналі «Україна» у програмі «Ранок з Україною».
Оценка материала:
Доктор Комаровський у програмі «Ранок з Україною» пояснив, як допомогти дитині, щоб не закладало вуха05.01.2022