НОВИНИ ДНЯ: Великодушно самоліквідувався: в Україні загинув генерал-майор армії РФ Завадський  Перший рівень небезпеки: Гідрометцентр попередив мешканців Київської області про ожеледь  У Криму повернуть історичні назви кримськотатарською мовою, - Мінреінтеграції  Зеленський підписав закон про держбюджет на 2024 рік: основні показники  Коли і як закінчиться війна в Україні: експрем’єр РФ зробив неочікуваний прогноз  Погода на грудень 2023 року: синоптикиня розповіла, чим здивує початок зими  Будівництво метро на Троєщину і тролейбусних ліній до Броварів та Бучі: коли очікувати стартувсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
11.01.2022 502

НСЖУ закликає медіа посилити підтримку української армії

Національна спілка журналістів України в умовах ескалації напруги з боку держави-агресора закликає всю журналістську спільноту до посилення інформаційної підтримки захисників і захисниць України та їхніх сімей та підвищення стійкості проти ворожої пропаганди.

Як передає Укрінформ, про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті НСЖУ.

“Кремлівські державні рупори впливу, як і решта підконтрольних режимові медіа, збільшують кількість негативного контенту проти України, НАТО та «колективного Заходу». Протиставити ворожій пропаганді ми повинні непохитну патріотичну позицію, згуртованість наших лав у підтримці української армії, стійкість до будь-яких інформаційних «вкидів», фейків, дезінформації, пропаганди, як зовнішнього, так і внутрішнього походження. З іншого боку, ми повинні ще активніше пропагувати дотримання журналістських стандартів у нашому середовищі й самі прагнути неухильно їх дотримуватися”, - йдеться в повідомленні.

В НСЖУ нагадали, що у розв’язаній гібридній війні проти народу України Російська Федерація, крім активних «військових маневрів» у прикордонні з накопиченням там живої сили, важкого озброєння та бойової техніки, розгортає широку пропагандистську кампанію. Серед іншого її мета – покласти на Україну провину за ескалацію збройного конфлікту. За цим військовим демаршем і поширюваними Москвою фейками та брехнями на кшталт «іхтамнєт» стоять непомірні імперські амбіції нинішньої верхівки Кремля.

“Стримувати антиукраїнські інформаційні атаки та давати відсіч провокаціям – не лише завдання держави та її союзників у світі, а й громадянський обов’язок суспільства, в якому всі ми живемо. Ми, члени Міжнародної і Європейської федерацій журналістів, маємо бути згуртованими, єдиними в обороні цивілізаційного вибору своєї країни, в захисті своєї землі, свободи слова, прав і визнаних світом стандартів діяльності медіа – бути єдиними й активними в захисті самої нашої професії”, - наголосили в НСЖУ.

Зазначається, що Національна спілка журналістів України долучається до інформаційних заходів українських медіа і благодійних акцій патріотичного спрямування партнерських журналістських організацій. У своїх щорічних творчих конкурсах заохочує авторів найкращих публікацій про захисників і захисниць України. Зокрема, спілка висунула на здобуття мистецьких премій твори художника-спілчанина Сергія Пущенка (волонтера, автора серії портретів добровольців на війні), романи Валерія Макеєва «Вірний присязі!», Вячеслава Савченка «Морський вузол», учасника бойових дій Віктора Чернієнка «Щоденник військового лікаря» – всі вони стали лауреатами.

Спілка підтримує випуск літератури історичної тематики та поширює її – наприклад, видану за сприяння НСЖУ збірку нарисів і статей Сергія Шевченка «Імперія терору» – книжку, що несе правду про національне «розстріляне відродження» 1920–1930-х років, розвінчує давні й сьогочасні московські міфи. Чимало в цьому напрямку роблять і регіональні організації Спілки.

НСЖУ закликала всю журналістську спільноту України так само працювати в цьому напрямку.

Як повідомляв Укрінформ, 28 грудня 2021 року в Києві відкрилась фотовиставка «Громадянські журналісти важливі!», що є акцією солідарності Національної спілки журналістів України (НСЖУ) зі своїми кримськими колегами, які ціною своєї свободи розповідають про реалії життя в тимчасово окупованому Росією Криму.

Оценка материала:

5.00 / 1
НСЖУ закликає медіа посилити підтримку української армії 5.00 5 1
Життя та Стиль / Суспільство
11.01.2022 502
Еще материалы раздела «Суспільство»