НОВОСТИ ДНЯ: Рада планує встановити періодичність перепису населення щонайменше раз на 10 років  "Якщо білоруси знову вийдуть на протести, то Лукашенка знесуть дуже швидко, як Каддафі" – Клімкін  Ціни на пальне: експерт розповів, чи є динаміка до зниження  Навчальний рік у школах Києва розпочнеться 1 вересня: що відомо  Вчені з'ясували, чи зіткнеться найнебезпечніший астероїд із Землею  Прогноз на найтепліший місяць року: якою буде погода в липні  У Києві хочуть заборонити публічно використовувати російськомовні книги, фільми та музикувсе новости дня
15.01.2022 453

Податкова нагадала бізнесу про штрафи за відмову приймати платіжні картки

Підприємцям, які відмовляють клієнтам у розрахунках через термінал загрожують штрафи. Про це нагадали у Державній податковій службі та Держпродспоживслужбі

Про це інформує Ліга.Закон.

ДПС повідомила про системні скарги громадян на незабезпечення продавцями товарів можливості провести розрахунки за допомогою платіжних карток та банківських терміналів. Також скарги надходять на адресу Держпродспоживслужби.

Штрафи за відмову у безготівковому розрахунку:

  • штраф у розмірі 8500 грн застосовують до суб'єктів господарювання.
  • штраф 34-85 грн накладається на осіб, які здійснюють розрахункові операції, та від 85-170 грн - на посадових осіб.

Податківці нагадали про обов'язок бізнесу забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів для розрахунків, включаючи суб'єктів малого підприємництва, які провадять діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у населених пунктах з чисельністю населення від 25 000 осіб і які відповідно до закону використовують РРО.

Це треба врахувати й платникам податків, у яких виник обов'язок застосовувати РРО/ПРРО з 1 січня 2022 року.

Держпродспоживслужба також нагадала про право споживача на вільний вибір товарів і послуг у зручний для нього час та на вільне здійснення безготівкових розрахунків.

Оценка материала:

5.00 / 1
Податкова нагадала бізнесу про штрафи за відмову приймати платіжні картки 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
15.01.2022 453
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»