НОВОСТИ ДНЯ: Час "фюрера" закінчується: біограф Путіна дав свою оцінку його стану здоров'я  В Україну після "штормового" циклону Emmelinde прийдуть температурні гойдалки з грозами  В Україні спростили правила отримання водійських прав: що змінилося  У центрі Києва виставили розбиту техніку рашистів: відео і фото металобрухту "другої непереможної" армії  MIM-104 Patriot від США: що це за зенітний ракетний комплекс і чому все не так просто  Апетитний суп з фрикадельками: рецепти з м'ясом і з рибою  Ринок нерухомості: падіння цін буде приголомшливим, а відновлення очікується швидкевсе новости дня
18.01.2022 984

Українці перестануть купувати нерухомість? Які ризики потрібно враховувати у 2022 році

Не секрет, що ринок нерухомості має сезонну складову. Наприклад, покупці заміських будинків активізуються наприкінці березня, коли приходить кліматична весна. А основний приплив покупців квартир припадає на останній квартал, тому що в нерухомість вкладають гроші, зароблені протягом року.

Чим ознаменувався кінець року на ринку нерухомості та чого очікувати у першій половині 2022 року – розповідає РБК-Україна Realty з посиланням на ФБ-сторінку інвест-консультанта, директора групи компаній KDU Realty Group Олени Малєнкової.

Як змінилися ціни за рік

Історично покупці намагаються закрити свої актуальні питання до Нового року. 2021-го на ринку був такий ажіотаж, що весь економ-сегмент "розлетівся".

Ціни в категорії від 30 тис. до 50 тис. дол. зросли на 25-50% від початку року. Й основне зростання припало на останні три місяці.

У середньому та дорогому сегменті житла ціни зростали не так стрімко, але й у цих секторах вони підвищилися в межах 15-25%.

Що буде з цінами 2022-го?

Чи зупиниться зростання? Чи стануть інвестиції менш привабливими?

Олена Малєнкова уточнює, що на ціноутворення впливають кілька параметрів.

Ось основні з них:

  • Економічна ситуація – стабільність гривні, надходження експортної виручки та, відповідно, валюти в країну.
  • Політична ситуація – внутрішній консенсус чи, навпаки, конфлікт еліт.
  • Військова ситуація – загроза повномасштабного вторгнення.
  • Вартість грошей – за якою ставкою Україна може отримати кредит від МВФ або іноземних банків-кредиторів.
  • Вартість гривневих іпотечних кредитів для домогосподарств та бізнесу.
  • Монетарна політика держави.
  • Податки, мита, збори.
  • Стабільність банківської системи.
  • Легкість відкриття та ведення бізнесу.

Якщо оцінити кожен пункт за 10-бальною шкалою, стане зрозуміло, що лише 2-4 пункти отримають позитивну оцінку, – зазначає експерт.

Тому 2022-го ми зможемо знайти відповідь на запитання: чи зупинить українців щось із вищеописаного від вкладень коштів у нерухомість, – додала Малєнкова.

Оценка материала:

5.00 / 1
Українці перестануть купувати нерухомість? Які ризики потрібно враховувати у 2022 році 5.00 5 1
Бизнес / Недвижимость
18.01.2022 984
Еще материалы раздела «Недвижимость»