НОВОСТИ ДНЯ: ЗСУ могли ліквідувати ще одного російського генерала на Донбасі, - ЗМІ  Буковинську тайстру визнали культурною спадщиною України: на виготовлення однієї йде до 400 годин  Збитки від тривоги і спад відвідування в ТЦ Києва: що відбувається на ринку торговельної та офісної нерухомості  Айнтопф: німецький суп "з усього"  Другий за величиною російський держбанк став збитковим завдяки санкціям Заходу  Кремль боїться впливу олігарха Пригожина: аналітики ISW знайшли нові докази  В Україну йдуть дві хвилі сильних снігопадів: дати та карта погодивсе новости дня
27.01.2022 417

З квітня антибіотики продаватимуть лише за рецептом

З 1 квітня в Україні продаж антибіотиків в аптеках відбуватиметься лише за електронним рецептом, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами на фоні пандемії коронавірусу в Україні зафіксовано зростання продажу антибактеріальних препаратів в аптеках та збільшення відсотку їх використанні в лікарнях.

«Одним із пріоритетів у 2022 році є боротьба із стійкістю до антимікробних препаратів та контроль інфекцій, що передаються мікробним шляхом. Так, з квітня антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть лише за наявності у пацієнта електронного рецепту», - повідомив міністр.

За словами Ляшка це має вирішити проблему нецільового використання антимікробних препаратів, адже за даними Центру громадського здоров’я майже 64% людей помилково вважають, що антибіотиками можна лікувати інфекційні захворювання, зокрема і коронавірус. Як наслідок у бактерій може з’явитися здатність протистояти цим препаратам.

«Як наслідок маємо неправильне вживання антибактеріальних препаратів, яке призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і все менше захищають від серйозних інфекцій. Наголошую, антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями, і зовсім не ефективні у боротьбі з вірусними хворобами», — пояснив він.

Міністр наголосив, що призначати антибіотики зможе лише лікар. Він же і буде видавати електронний рецепт з вказаною діючою речовиною, спосіб застосування та дозування. Лише з таким рецептом пацієнт зможе придбати антибіотики в аптеці.

Оценка материала:

5.00 / 1
З квітня антибіотики продаватимуть лише за рецептом 5.00 5 1
Бізнес / Ринки та компанії
27.01.2022 417
Еще материалы раздела «Ринки та компанії»