НОВОСТИ ДНЯ: Смачна шинка зі свинячої рульки: готуємо просто, швидко і недорого  Буде спекотно: синоптики дали екстремальний прогноз на літо для Києва  У Бундестазі заявили про помилковість політики Меркель щодо Москви  Вакансії майбутнього. Список професій, попит на які зросте до 2030 року  Як приготувати ідеальний хек на сковороді. Важливе правило обсмажування  Біля Зміїного потонув катер росіян, вони намагаються його підняти, але їм не дозволяють – Арестович  Зеленський: Вишиванка - наш священний оберіг на цій війнівсе новости дня
27.01.2022 284

З квітня антибіотики продаватимуть лише за рецептом

З 1 квітня в Україні продаж антибіотиків в аптеках відбуватиметься лише за електронним рецептом, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами на фоні пандемії коронавірусу в Україні зафіксовано зростання продажу антибактеріальних препаратів в аптеках та збільшення відсотку їх використанні в лікарнях.

«Одним із пріоритетів у 2022 році є боротьба із стійкістю до антимікробних препаратів та контроль інфекцій, що передаються мікробним шляхом. Так, з квітня антибіотики, які зареєстровані в Україні, відпускатимуть лише за наявності у пацієнта електронного рецепту», - повідомив міністр.

За словами Ляшка це має вирішити проблему нецільового використання антимікробних препаратів, адже за даними Центру громадського здоров’я майже 64% людей помилково вважають, що антибіотиками можна лікувати інфекційні захворювання, зокрема і коронавірус. Як наслідок у бактерій може з’явитися здатність протистояти цим препаратам.

«Як наслідок маємо неправильне вживання антибактеріальних препаратів, яке призводить до того, що вони втрачають свою ефективність і все менше захищають від серйозних інфекцій. Наголошую, антибіотики лікують інфекційні хвороби, спричинені бактеріями, і зовсім не ефективні у боротьбі з вірусними хворобами», — пояснив він.

Міністр наголосив, що призначати антибіотики зможе лише лікар. Він же і буде видавати електронний рецепт з вказаною діючою речовиною, спосіб застосування та дозування. Лише з таким рецептом пацієнт зможе придбати антибіотики в аптеці.

Оценка материала:

5.00 / 1
З квітня антибіотики продаватимуть лише за рецептом 5.00 5 1
Бизнес / Рынки и компании
27.01.2022 284
Еще материалы раздела «Рынки и компании»