НОВОСТИ ДНЯ: Робота розробника українських ракет "Нептун", "Стугна" і "Корсар" заблокована: подробиці скандалу навколо КБ "Луч"  Прогноз погоди на жовтень в Україні: коли очікувати снігу і заморозків  У Раді хочуть скасувати "правки Лозового" та строки давності корупційних злочинів  В Україні шукають десятки тисяч робітників: які професії найзатребуваніші, де та скільки платять  В Україні 1 жовтня переважно без опадів, вдень до +27°  Росія вибудовує нову лінію укріплень на шляху до Бердянська , - розвідка Естонії  Військовий облік жінок: у ДПСУ зробили уточнення щодо виїзду за кордонвсе новости дня
Бізнес
Економіка
08.02.2022 396

НКРЕКП підвищила мінімальне цінове обмеження на ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила мінімальне цінове обмеження на внутрішньодобовому ринку електроенергії (ВДР) з 105% від ціни на ринку "на добу наперед" (РДН) до 115%.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні комісії 7 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Проаналізувавши ситуацію й обговоривши її з НЕК "Укренерго", "Оператором ринку", дійшли до висновків про збільшення мінімальної ціни на ВДР до 15%. Тобто, 105% змінюємо на 115%", - сказав голова регулятора Валерій Тарасюк.

Крім того, ціна на балансуючому ринку зміниться з 5% від ціни на РДН до 5% від граничної ціни на цьому ж ринку.

Тарасюк зауважив, що після встановлення нижнього цінового обмеження на ВДР 4 лютого на ринку електроенергії спостерігається позитивна динаміка, однак НКРЕКП оцінює її як недостатню.

Як повідомлялося, НКРЕКП 4 лютого встановила тимчасове мінімальне цінове обмеження на внутрішньодобовому ринку електроенергії (ВДР) у розмірі 105% від ціни на ринку "на добу наперед" (РДН). Рішення було прийняте з метою стабілізації ситуації на ринку електроенергії.

Наприкінці січня – на початку лютого 2022 року внаслідок значного профіциту спостерігалося перетікання обсягів електроенергії між сегментами ринку та значне коливання цін. Зокрема, в окремі періоди обсяги продажу на ВДР зрівнювались з обсягами продажу на РДН, що суперечить концепції функціонування ринку електричної енергії.

Оценка материала:

5.00 / 1
НКРЕКП підвищила мінімальне цінове обмеження на ринку електроенергії 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
08.02.2022 396
Еще материалы раздела «Економіка»