НОВОСТИ ДНЯ: Найбільша катастрофа в Європі: навіщо Путін віддав наказ підірвати Каховську ГЕС і чому світ злякався  Рибалка шокував упійманим "сомом-монстром" довжиною майже три метри  Прем’єр Латвії подякував Путіну за “добру роботу” для Європи  Шведські фрикадельки: рецепт знаменитої страви  США ремонтують кораблі інопланетян – експрацівник американської розвідки  Росія може підірвати інші українські ГЕС: полковник СБУ назвав цинічну мету ворога  Більшість американців схвалюють збільшення військової та фінансової допомоги Українівсе новости дня
Бізнес
Економіка
08.02.2022 381

НКРЕКП підвищила мінімальне цінове обмеження на ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила мінімальне цінове обмеження на внутрішньодобовому ринку електроенергії (ВДР) з 105% від ціни на ринку "на добу наперед" (РДН) до 115%.

Відповідне рішення було прийняте на засіданні комісії 7 лютого, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Проаналізувавши ситуацію й обговоривши її з НЕК "Укренерго", "Оператором ринку", дійшли до висновків про збільшення мінімальної ціни на ВДР до 15%. Тобто, 105% змінюємо на 115%", - сказав голова регулятора Валерій Тарасюк.

Крім того, ціна на балансуючому ринку зміниться з 5% від ціни на РДН до 5% від граничної ціни на цьому ж ринку.

Тарасюк зауважив, що після встановлення нижнього цінового обмеження на ВДР 4 лютого на ринку електроенергії спостерігається позитивна динаміка, однак НКРЕКП оцінює її як недостатню.

Як повідомлялося, НКРЕКП 4 лютого встановила тимчасове мінімальне цінове обмеження на внутрішньодобовому ринку електроенергії (ВДР) у розмірі 105% від ціни на ринку "на добу наперед" (РДН). Рішення було прийняте з метою стабілізації ситуації на ринку електроенергії.

Наприкінці січня – на початку лютого 2022 року внаслідок значного профіциту спостерігалося перетікання обсягів електроенергії між сегментами ринку та значне коливання цін. Зокрема, в окремі періоди обсяги продажу на ВДР зрівнювались з обсягами продажу на РДН, що суперечить концепції функціонування ринку електричної енергії.

Оценка материала:

5.00 / 1
НКРЕКП підвищила мінімальне цінове обмеження на ринку електроенергії 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
08.02.2022 381
Еще материалы раздела «Економіка»