НОВОСТИ ДНЯ: Окупанти тікатимуть "брасом, кролем і по-собачому": Світан про звільнення Криму 2023 року  На заході очікується туман, повітря прогріється до +28: погода на 28 вересня  Зеленський схвалив обов'язкове звітування політичних партій  Яким буде курс долара в жовтні – прогноз експертів  Погода 28 вересня: в Україні буде сухо та тепло  Чому Путін наказав Шойгу зупинити контрнаступ ЗСУ до жовтня — експерт назвав справжню причину  "72-ї бригади РФ вже не існує": у 3-й штурмовій розповіли про резерви РФ біля Бахмутавсе новости дня
13.02.2022 607

Податковий борг: як перевірити себе та які можуть бути наслідки

Податковий борг може призвести до арешту і продажу майна боржника. Він виникає, якщо не перерахувати до бюджету необхідну суму податків.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Податковий кодекс.

Наслідки виникнення податкового боргу

Щоб перевірити себе, чи є заборгованість, можна скористатися Електронним кабінетом платника податків.

Податковий борг може призвести до:

  • опису майна, що перебуває у податковій заставі;
  • стягнення коштів;
  • арешту майна;
  • продажу арештованого майна;
  • стягнення дебіторської заборгованості;
  • для ФОП на єдиному податку - до втрати статусу спрощенця.

Процедура стягнення

Податковий борг стягується у кілька етапів. Спочатку боржнику надсилають податкову вимогу, якщо загальна сума заборгованості перевищила 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1020 гривень).

Після цього у боржника з'являється право податкової застави. Наступний етап - опис майна у податкову заставу. Право податкової застави поширюється на будь-яке майно, що перебуває у власності платника податків.

Стягнення відбувається не раніше ніж через 30 календарних днів від дати надсилання податкової вимоги.

Як не допустити виникнення боргу

Рекомендується своєчасно вживати заходів щодо відстрочення грошових зобов'язань і не чекати, доки вони стануть податковим боргом. Відстрочення податкових зобов'язань або податкового боргу також передбачено законом.

А якщо борг утворився, потрібно погасити цю суму своїм коштом, джерелами можуть бути:

  • помилково чи надмірно сплачені за іншими платежами суми. У такому разі платник повинен звернутися із заявою про повернення цих коштів шляхом зарахування їх на погашення грошових зобов'язань;
  • бюджетне відшкодування з ПДВ;
  • залишок від'ємного значення ПДВ.

Нагадаємо, з 1 січня 2022 року керівник контролюючого органу чи його заступник може прийняти рішення про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу без звернення до суду. Це передбачено змінами до Податкового кодексу (законопроект 5600).

Оценка материала:

5.00 / 1
Податковий борг: як перевірити себе та які можуть бути наслідки 5.00 5 1
Бізнес / Податки та право
13.02.2022 607
Еще материалы раздела «Податки та право»