НОВОСТИ ДНЯ: Росія перекинула війська з фронту до Бєлгородської області – начальник штабу РДК  Синоптики здивували прогнозом погоди на червень  До 50 тисяч гривень. Які штрафи за нетверезе водіння в Україні у 2023 році  Україна офіційно попросила у Німеччини крилаті ракети Taurus  Воєнний стан на літо. Повний список правил та заборон  Скільки готові платити українцям у Європі  Американський генерал висловився про контрнаступ ЗСУ та провали окупантіввсе новости дня
Політика
Україна
17.02.2022 724

Верховний Суд постановив розірвати контракт із Вітренком

Верховний Суд підтвердив правомірність припису щодо розірвання контракту з головою правління Нафтогазу Юрієм Вітренком.

Про це із посиланням на рішення суду повідомляє enkorr у четвер, 17 лютого.

Насамперед суди першої та другої інстанцій забезпечили позов Вітренка з огляду на те, що до призначення головою НАКу він перебував на посаді міністра енергетики лише 4 місяці, що не підтверджує наявність конфлікту інтересів.

У свою чергу Верховний Суд не погодився з такими висновками судів, адже згідно із законом реальний конфлікт інтересів означає протиріччя між приватним інтересом особи та її службовими повноваженнями, що впливає на об'єктивність прийняття рішень.

Як обґрунтував суд, у випадках виявлення порушення вимог закону щодо запобігання корупції НАЗК вносить керівнику відповідної установи припис про усунення порушень. Припис обов'язковий для виконання - саме один із таких приписів оскаржив Вітренко в суді.

"При наведеному правовому регулюванні та обставинах справи касаційну скаргу слід задовольнити, скасувати оскаржені судові рішення та... ухвалити у справі нове рішення про відмову в задоволенні заяви про вжиття заходів забезпечення позову", - заявили у Верховному Суді.

Водночас, як зазначає суд, наглядова рада Нафтогазу є органом, наділеним необхідними повноваженнями щодо усунення порушень. Зазначимо, що наразі НАК функціонує без наглядової ради. Його повноваження може виконувати акціонер Нафтогазу, тобто Кабмін.

Оценка материала:

5.00 / 1
Верховний Суд постановив розірвати контракт із Вітренком 5.00 5 1
Політика / Україна
17.02.2022 724
Еще материалы раздела «Україна»