НОВИНИ ДНЯ: Ердоган заявив, що завершення війни в Україні буде пріоритетом Туреччини в новому році  Кім Чен Ин звернувся з листом до Путіна: про що в ньому йдеться  "Новорічна риба": так ви ще не готували — гості "зметуть" її зі святкового столу першою  Якою буде погода в Україні у перші дні 2025 року: прогноз на 1-2 січня  У перший день нового року прогнозують до 8° тепла  Ні дня без сюрпризів: якою буде погода в Новорічну ніч  В Україну 1 січня увірветься потепління: синоптикиня уточнила прогнозвсі новини дня
Політика
Україна
22.02.2022 861

«Можливостей більше, ніж у Північної Кореї». Шойгу заявив, що повернення Україною ядерної зброї буде «вкрай небезпечним»

Міністр оборони Росії Сергій Шойгу прокоментував можливість повернення Україні ядерної зброї.

Під час засідання Радбезу РФ міністр заявив, що Україна має більше можливостей у плані ядерної зброї, ніж Іран і КНДР, і повернення нею статусу ядерної держави буде «вкрай небезпечним». Пише НВ.

За його словами, на території України може з’явитися тактична ядерна зброя:

«За довгі роки радянської влади там було створено можливості щодо створення такої зброї та її носіїв… Є обладнання, є технологія, є фахівці, які можуть і мають можливості, на наш погляд, набагато більші, ніж в Ірану та Північної Кореї, про які говорять на всіх рівнях…».

Президент Володимир Зеленський у ході виступу на Мюнхенській конференції 19 лютого заявив, що ініціював консультації у рамках Будапештського меморандуму. Цей документ має гарантувати Україні безпеку в обмін на відмову від ядерної зброї. Зеленський сказав, що Україна має право вимагати перейти від політики умиротворення до виконання гарантій безпеки та миру в Україні.

Коментуючи ініціативу президента, глава МЗС України заявив: після такого заходу Україна має вийти з переговорів із «конкретними рішеннями щодо кроків, які буде зроблено для гарантування її безпеки».

Будапештський меморандум (Меморандум про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї) є міжнародною угодою, укладеною 5 грудня 1994 року між Україною, США, Росією та Великою Британією. Документ, підписаний після добровільної відмови України від ядерної зброї на початку 90-х, набув чинності після підписання. 1995 року Генеральна Асамблея ООН затвердила його як офіційний документ, обов’язковий для виконання всіма учасниками.

Оценка материала:

5.00 / 2
«Можливостей більше, ніж у Північної Кореї». Шойгу заявив, що повернення Україною ядерної зброї буде «вкрай небезпечним» 5.00 5 2
Політика / Україна
22.02.2022 861
Еще материалы раздела «Україна»