НОВОСТИ ДНЯ: Шольц різко звернувся до Путіна  Гороскоп на 21 вересня для всіх знаків зодіаку: день, коли всім потрібно робити добро  Синоптикиня розповіла, чи потішать останні дні вересня теплом  Війна в Україні може тривати ще 6-7 років: Bloomberg про прогнози "Великої сімки"  В Україні різко знизилися ціни на популярний овоч: у чому причина  Погода 21 вересня: в яких регіонах будуть дощі, грози та тумани  Як за добу "закінчився" 30-річний конфлікт Вірменії та Азербайджанувсе новости дня
Бізнес
Економіка
12.04.2022 526

СОТ знизила прогноз зростання світової торгівлі через війну Росії проти України

Світова організація торгівлі (СОТ) переглянула свій прогноз зростання світової торгівлі цього року з 4,7% до 3% через наслідки російсько-української війни. Крім того, СОТ попередила про потенційну продовольчу кризу, викликану зростанням цін.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

У звіті СОТ говориться, що війна завдала шкоди світовій економіці в критичний момент, коли COVID-19 все ще заважає відновленню.

"Економічні наслідки цього конфлікту будуть поширюватися далеко за межі України, - заявила генеральний директор СОТ Нгозі Оконджо-Івеала на прес-конференції. - Тепер ясно, що подвійний удар пандемії і війни порушив ланцюжки поставок, посилив інфляційний тиск і знизив очікування щодо зростання виробництва і торгівлі".

Базований в Женеві орган заявив, що зростання світової торгівлі в 2023 році, як очікується, складе 3,4%, зазначивши, що оцінки на 2022 і 2023 роки менш точні, ніж зазвичай, через невизначеність щодо конфлікту.

Оконджо-Івеала також попередив про потенційну продовольчу кризу, яка найсильніше вдарить по бідних країнах.

"Ось чому нам потрібно діяти і діяти рішуче з цього питання продовольства, щоб уникнути голодних бунтів", - сказала вона, пославшись на необхідність більш прозорих систем моніторингу та потенційного випуску запасів для зниження цін.

Оценка материала:

5.00 / 1
СОТ знизила прогноз зростання світової торгівлі через війну Росії проти України 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
12.04.2022 526
Еще материалы раздела «Економіка»