<
НОВИНИ ДНЯ: Рулетики з шинкою та капустою: рецепт поживного перекусу від Тетяни Літвінової  Загальну військову підготовку студентів зробили обов'язковою: що загрожує за відмову  У Києві до кінця літа проїзд для школярів у громадському транспорті буде платним  Якою буде відповідь Росії, якщо ЗСУ знищать Кримський міст: політолог навів важливий аргумент  Лаваш у яйці з шинкою і помідорами: рецепт поживної страви для перекусу за 10 хвилин  Церковний календар на липень 2024 року: коли Собор святого архангела Гавриїла та Успіння святої Анни  Найтепліший місяць року: "Укргідрометцентр" спрогнозував, яка погода буде у липнівсі новини дня
Життя та Стиль
Суспільство
12.05.2022 935

Ткаченко: Перейменуванням та знищенням памʼяток не можна займатись бездумно

Процес декомунізації є свідомим етапом в розвитку України, але він не має бути стихійним та бездумним.

630_360_1652345201-826_12.05.22

Як передає Укрінформ, про це написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в Фейсбуці.

"Україна вже давно почала працювати над декомунізацією. Перейменування обʼєктів, вулиць, знесення памʼятників російських діячів та позбуття радянської символіки в містах. Це зрілий і свідомий етап в розвитку нашої держави. Адже мати комуністичні та російські елементи в нашому просторі, коли СРСР та росія свідомо знищувала українців та українську державність – дійсно неприпустимо. Але маємо цей процес не робити стихійним та не займатись перейменуванням та знищенням памʼяток бездумно", - написав Ткаченко.

Він зазначив, що з початку війни цей процес значно пожвавився і подекуди проходить з надвеликим завзяттям, бо ж українці не хочуть ототожнювати свої міста та села з окупантськими діячами та подвигами.

За його словами, МКІП спільно з Українським інститутом національної пам'яті оприлюднило рекомендації щодо пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією та культурою рф й СРСР.

"Ми можемо лише рекомендувати органам місцевої влади зважати на рекомендації та бути в постійному діалозі з місцевою громадою, щоб діалог був чесним, як і прийняті рішення. Також ми запропонували створити Раду при МКІП та УІНП як дорадчий орган, що опікуватиметься вказаними питаннями. Тобто алгоритм приблизно такий: органи місцевого самоврядування у діалозі із суспільством приходять до спільного рішення і далі координують його з Радою", - написав міністр.

Ткаченко наголосив, що задля суспільного діалогу щодо цього питання МКІП спільно із УІНП започаткували онлайн-круглі столи із залученням фахівців та представників громад. Перша дискусія на тему «Топоніміка» вже відбулась, її можна переглянути за посиланням. Наступні круглі столи відбудуться 18 і 25 травня.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут національної пам'яті дали роз’яснення щодо знесення пам’ятників і перейменування назв, пов’язаних з історією й культурою росії та СРСР.

Оценка материала:

5.00 / 2
Ткаченко: Перейменуванням та знищенням памʼяток не можна займатись бездумно 5.00 5 2
Життя та Стиль / Суспільство
12.05.2022 935
Еще материалы раздела «Суспільство»