НОВОСТИ ДНЯ: В Україні змінилися ціни на новобудови: де відновлюється будівництво  Різка зміна. Наскільки знизиться температура і як довго триватиме похолодання  Зеленський розповів, чи має конфлікт з Генеральним штабом  Без військкоматного рабства, але з новими сюрпризами: що нового підготував Генштаб українцям  "Це не лише Путін": Жовква висловився про те, чому Захід не може просто знищити диктатора  Крок до об'єднання? УПЦ МП може дозволити вірянам вільно молитися у церквах ПЦУ  "Що зміниться, якщо Путіна не стане?": відома українська гімнастка назвала росіян зомбованими та недалекими людьмивсе новости дня
Політика
Європа
25.05.2022 11548

"Не біженці, а заможні туристи": у Світовому банку назвали суму, яку витрачають українці за кордоном

Українці, які вимушено виїхали за кордон через напад РФ, витратили там близько $2 млрд.

8b78e3b479f840c39b6959a9453b1421_25.05.22

Війна в Україні змусила мільйони українців шукати притулку в Європі. Громадяни отримують в деяких державах фіндопомогу, але й витрачають чималі суми на прожиття. Пише ТСН. 

Про це розповів представник України у Світовому банку Роман Качур у коментарі Forbes, посилаючись на дані НБУ.

Відʼїзд мільйонів українців суттєво зменшив внутрішній споживчий попит.  Натомість переїхавши, українці роблять посильний внесок у споживчий ринок ЄС.

"Враховуючи кількість біженців, виходить, що кожен українець вкладає в економіку європейських країн по $400 на місяць", – каже Качур.

Зазначається, що 80% коштів з витрачених у квітні $2 млрд – це оплата товарів у pos-терміналах торговельної мережі й отримання готівки.

"Виходить, наші біженці – не зовсім біженці, а доволі заможні туристи, які активно підтримують європейську індустрію гостинності", – каже Качур.

Якщо порівняти зі статистикою закордонних витрат минулого року, то фіксується 3–4-кратне зростання.

"У другій половині 2021 року українці розраховувались у мережах банків-нерезидентів на $500–700 млн щомісячно. Ще до $50 млн знімали в банкоматах готівкою", – сказав фінансовий аналітик групи ICU Михайло Демків.

За даними, управління Верховного комісара ООН у справах біженців з України виїхало 6,4 млн людей. Тож, за підрахунками, кожен українець у квітні розрахувався карткою в середньому на $125 (в еквіваленті) та зняв приблизно $150 готівки в банкоматі.

Оценка материала:

5.00 / 4
"Не біженці, а заможні туристи": у Світовому банку назвали суму, яку витрачають українці за кордоном 5.00 5 4
Політика / Європа
25.05.2022 11548
Еще материалы раздела «Європа»