НОВИНИ ДНЯ: Буде "особливість": синоптикиня розповіла, на яку погоду чекати в п'ятницю в Україні  Британська розвідка оцінила "могутність" Чорноморського флоту РФ після 1000 днів війни  Сало по-гуцульськи: стародавній рецепт ароматної закуски на зиму  Україну замете не на жарт. Які області засипле снігом найближчим часом  РФ за 10 днів втрачає стільки, як СРСР в Афганістані за 10 років – експерт  Україна може програти, якщо США скоротять допомогу, - Зеленський  У Києві прогнозують подальше ускладнення погодних умоввсі новини дня
Бізнес
Економіка
04.06.2022 529

ПриватБанк не бачить причин для зростання курсу до 40 грн/$

Державний ПриватБанк не прогнозує різкого зростання курсу долара до 40 грн/$.

Про це в інтерв'ю Forbes сказав СЕО "ПриватБанку" Герхард Беш.

За словами Беша, важко прогнозувати стрибки курсу, адже немає розуміння, яким може бути попит, оскільки населенню та бізнесу досі заборонено вільно купувати валюту. «Водночас я не бачу жодних причин для різкого зростання курсу – не лише до 50 грн/$, а й навіть до 40 грн/$», – додав він.

ПриватБанк не одразу почав підвищувати курс конвертації гривні у долари та інші валюти після рішення НБУ відмовитись від фіксації роздрібних курсів. «На ринку був дуже серйозний ажіотаж, тому ми хотіли простежити за його реакцією і вже потім, коли ситуація стабілізувалася та курсоутворення перестало бути спекулятивним, теж почали наближатися до ринкових рівнів, – сказав Беш. – Загалом, я вважаю, що Нацбанк вчинив правильно. З моменту введення перших обмежень минуло три місяці. Поступовий рух до ринкового курсоутворення – це важливий крок у тому, щоб утримувати стабільної всю банківську систему. Не говорячи вже про те, що це дуже важливо для економіки загалом».

Після змін у роботі валютного ринку підвищення облікової ставки до 25% це наступний важливий крок Нацбанку до повернення ринкового управління фінансовою системою, вважає Беш. «Значне підвищення облікової ставки було необхідним, враховуючи останні тенденції до інфляції, зменшення валютних резервів та ризик подальшої доларизації економіки. Основна мета – зробити прибутковість гривневих заощаджень привабливішою. Звичайно, прямого впливу такого рішення на депозитні ставки та вартість нових кредитів не буде», – пояснив він.

Оценка материала:

5.00 / 1
ПриватБанк не бачить причин для зростання курсу до 40 грн/$ 5.00 5 1
Бізнес / Економіка
04.06.2022 529
Еще материалы раздела «Економіка»