НОВОСТИ ДНЯ: Смуги дощів з грозами перетинатимуть у вівторок всю Україну: прогноз погоди на 16 серпня  Стало відомо, де та коли відбудеться прощання з Русланою Писанкою в Україні  Українські АЗС скорегували ціни на автогаз: за скільки тепер ним можна заправитися  Короткочасні дощі та грози прогнозують по всій Україні  Зеленський звільнив очільників СБУ в трьох областях та столиці: хто втратив посаду  В Україні воює шість основних російських угруповань, - ISW  На території Донеччини загинув російський чиновник, який приїхав допомагати окупантам все новости дня
Бізнес
Технології
22.06.2022 699

Як розпізнати, що комп’ютер або смартфон зламали хакери

Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації пояснила, як розпізнати, що комп’ютер або смартфон зламали хакери, та мінімізувати ризик зараження гаджета вірусами.

Про це Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації повідомила у Телеграмі.

Будь-який пристрій може бути уражений шкідливим програмним забезпеченням. Проте, це не завжди може бути очевидним для користувача.

У Держспецзв'язку пояснили, що будь-яка нетипова поведінка гаджета повинна насторожити власника гаджета.

Так, власникам смартфонів і комп’ютерів не варто залишати без уваги швидке розрядження батареї за невисокої інтенсивності використання (у налаштуваннях пристрою можна перевіряти, які саме програми найбільше використовують заряд).

Також про ураження вірусом можуть свідчити:

  • уповільнення роботи гаджета;
  • часті збої в роботі комп’ютера чи смартфона (часті перезавантаження, раптові вимкнення);
  • раптове зменшення обсягу вільної пам’яті;
  • поява спливаючих вікон, реклами;
  • поява програм чи додатків, яких ви особисто не встановлювали;
  • самовільна зміна гаджетом налаштувань;
  • передавання великих обсягів трафіку навіть тими програмами, які рідко використовуються;
  • самовільне увімкнення Wi-Fi, геолокації навіть при відключенні опцій вручну;
  • отримання незрозумілих системних повідомлень;
  • самовільна робота курсора чи клавіатури.

Для мінімізації ризику зараження гаджета у Держспецзв'язку радять користуватися надійними програмами-антивірусами, регулярно перевіряти пристрій на наявність загроз.

Також, щоб мінімізувати ризик, слід своєчасно встановлювати оновлення пристроїв (оновлення для операційних систем, програм тощо). Це забезпечує підвищення рівня безпеки та усуває виявлені недоліки системи.

У Держспецзв'язку радять завантажувати на смартфон додатки лише з офіційних магазинів додатків Play Market для Android та App Store для iOS, періодично перевіряти їх перелік і дозволені доступи до даних. Варто видаляти підозрілі додатки і програми.

Для безпеки гаджетів не слід використовувати "зламаних" версій платних програм, особливо – з російських торентів. Вони містять вразливості.

Також, щоб мінімізувати ризик зараження телефона чи комп'ютера, слід відмовитися від російських програм і сервісів.

Не варто завантажувати файли з невідомих джерел або від невідомих чи малознайомих відправників. Шкідливий код можуть містити навіть файли, які мають вигляд безпечних – наприклад, як файли форматів .docx, xlsx тощо.

“Якщо потрібно завантажити такий файл – перед відкриттям перевірте його антивірусом із попередньо оновленою версією вірусної бази”, - порадили у Держспецзв’язку.

Оценка материала:

5.00 / 1
Як розпізнати, що комп’ютер або смартфон зламали хакери 5.00 5 1
Бізнес / Технології
22.06.2022 699
Еще материалы раздела «Технології»