НОВОСТИ ДНЯ: Юшка із сьомги: легка й вишукана страва  Новий церковний календар на жовтень 2023 року: коли святкуємо Покрову та інші важливі релігійні дати  Укргідрометцентр оприлюднив прогноз на жовтень: що буде з погодою  Коли в Україні будуть святкувати День захисників та захисниць 2023 року: нова дата, історія свята  Соус ткемалі із слив: класичний рецепт  В Україну мчать дощі та похолодання: синоптик розказала, де та коли погіршиться погода  Військовий облік жінок. Кому і коли потрібно прийти в ТЦКвсе новости дня
Життя та Стиль
Суспільство
24.06.2022 5223

Вчені розкрили ще одну загадку Стоунхенджа

Після тривалих досліджень багато вчених дійшли висновку, що будівельники Стоунхенджа, найімовірніше, використали монумент як сонячний календар, що дозволяло їм визначати зміну пір року.

Так, експерти з'ясували, що раніше Стоунхендж виконував роль ще й цвинтаря. На його місці знайшли сотні людських кісток, деякі з яких мають сліди кремації перед похованням, а радіовуглецеве датування показало, що вони були сюди поміщені між 3000-2500 роками до н. е. Пише ТСН. 

Про це пише Express.

Вчені вважають, що територія навколо Стоунхенджа могла використовуватись для поховання членів однієї королівської сім'ї протягом поколінь.

2010 року археологи виявили друге кам'яне коло, розташоване всього за 1,3 км від Стоунхенджа. Цей пам'ятник отримав назву Блустоунхендж чи Блухендж через скелі, з яких він був сформований. Також важливо зазначити, що, на відміну від Стоунхенджа, становище Блухенджа ніяк не пов'язане з положеннями Місяця чи Сонця.

Археологи вважають, що Стоунхендж, можливо, був частиною значно більшого меморіального комплексу, який високопосадовці використовували для шанування своїх померлих. У той час як Блустоунхендж був проміжною станцією, через яку померлі перевозилися перед тим, як дістатися Стоунхенджа — місця їхнього останнього упокою.

Стоунхендж — кам'яна мегалітична споруда в графстві Вілтшир (Англія), створена в кілька етапів між 3100 і 1600 до н. е. Складається з кільцевих і підковоподібних споруд, побудованих із великих менгірів.

Оценка материала:

5.00 / 3
Вчені розкрили ще одну загадку Стоунхенджа 5.00 5 3
Життя та Стиль / Суспільство
24.06.2022 5223
Еще материалы раздела «Суспільство»