<
НОВИНИ ДНЯ: Коли фронт відчує американську допомогу? Оптимістичний і песимістичний сценарії  Боррель пояснив, чому США не збиватимуть російські ракети над Україною  Місія Juno NASA відобразила вулканічний світ супутника Юпітера  "Погрілися, пора померзнути": синоптик прогнозує потужну негоду в Україні  Як F-16 вплинуть на перебіг війни в Україні: Євлаш пояснив  "Погрілися, пора померзнути": синоптикиня уточнила прогноз погоди в Україні на четвер  Синоптик назвала точну дату, коли в Україні очікуються заморозкивсі новини дня
Бізнес
Технології
28.06.2022 3118

На Місяці несподівано виявили подвійний кратер від зіткнення з невідомою ракетою: фото

Нові знімки, зроблені апаратом NASA, показали місце розташування незвичайного кратера на природному супутнику Землі.

Внаслідок зіткнення з невідомою космічною ракетою на поверхні Місяця утворився новий подвійний кратер. Пише ТСН. 

Про це повідомляють на сайті американського національного космічного агентства, опублікувавши нові знімки, зроблені апаратом Lunar Reconnaissance Orbiter, який кружляє навколо Місяця з 2009 року.

Від удару утворилися два кратери, які перекриваються: східний кратер розміром 18 метрів у поперечнику та західний - довжиною 16 метрів. Разом вони утворюють западину шириною приблизно 28 метрів у найдовшому вимірі.

Подвійний кратер був несподіванкою, оскільки, як правило, відпрацьовані ракети з порожнім паливним баком мають найбільшу масу лише на кінці двигуна. Подвійний слід від удару свідчить про те, що цей об’єкт мав великі маси на обох кінцях, коли він зіткнувся з Місяцем.

Точне походження ракети, яка перетворилася на космічне сміття, що роками літало навколо, незрозуміле.

Це був перший випадок, коли шматок космічного сміття ненавмисно потрапив на поверхню Місяця.

Білл Грей, незалежний дослідник, який зосереджується на орбітальній динаміці та розробник астрономічного програмного забезпечення, спершу визначив, що це ракетна стадія SpaceX Falcon, яка запустила американську кліматичну обсерваторію глибокого космосу (DSCOVR) у 2015 році. Але пізніше він сказав, що помилився, і це зіткнення, ймовірно, пов'язано з китайською місією на Місяць у 2014 році.

Нагадаємо, Національне космічне управління Китаю представило пʼятирічний план освоєння космосу, який передбачає висадку людини на Місяць, доставку зразків поверхні Марса та розробку новітнього апарата для польотів у далекий космос.

Оценка материала:

5.00 / 4
На Місяці несподівано виявили подвійний кратер від зіткнення з невідомою ракетою: фото 5.00 5 4
Бізнес / Технології
28.06.2022 3118
Еще материалы раздела «Технології»
  • За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити За безпечне користування Windows 10 із 2025 року потрібно буде платити

    Microsoft вже оголосила, що підтримка Windows 10 закінчиться 14 жовтня 2025 року. Після цього для безпечного користування операційною системою потрібно буде щороку платити.

  • Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя Науковий прорив: вчені наблизилися до створення синтетичного життя

    Такий прорив дає можливість вченим вивчити найбільш ранні еволюційні стадії життя.

  • ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік ТОП-10 Медіа У Сфері Бізнесу: Рейтинг Найпопулярніших Сайтів В Україні За 2023 Рік

    Про останні інновації та новини у сфері бізнесу, поради стосовно шляхів пошуку фінансів, про монополії, інвестиції, експорт та інші спеціалізовані теми можна прочитати на сторінках медіа про бізнес. В Україні налічуються десятки різноманітних сайтів, де журналісти відслідковують поточну ситуацію і публікують актуальні новини у даній сфері, експерти дають сотні порад, створюють рейтинги, бізнес-кейси та відео.

  • Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх Альтернатива Twitter. Соцмережа Bluesky стала доступною для всіх

    Після року закритого тестування Bluesky дозволила реєструватися всім. Раніше соцмережа допускала нових користувачів лише за допомогою коду-запрошення, щоб гарантувати, що технологія, яка підтримує мережу, зможе впоратися з трафіком.

  • Гідролокація та підводні дрони Гідролокація та підводні дрони

    Гідролокація та підводні дрони є важливими компонентами сучасних морських технологій, що знаходять застосування як у військових, так і в цивільних сферах. Гідролокація, яка використовує звукові хвилі для виявлення та визначення положення об'єктів під водою, є фундаментальною для підводної навігації, розвідки та мапування. В той же час, підводні дрони, здатні до самостійного виконання задач у водному середовищі, революціонізували підходи до дослідження океанів, оборонної стратегії та екологічного моніторингу. Ця стаття має на меті дослідити історію, технічні аспекти, а також сучасні застосування гідролокації та підводних дронів, з акцентом на їх використанні в Україні.